Rusya Merkez Bankası, Yasakçı Halini Sürdürmeye Devam Ediyor

Rusya Merkez Bankası, Yasakçı Halini Sürdürmeye Devam Ediyor

Paylaş
BTC Piyasası: Rusya Merkez Bankası, Yasakçı Halini Sürdürmeye Devam Ediyor

Rusya Devlet Başkanı Putin’in uzlaşma çağrısına rağmen, Rusya Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığı kripto varlıkları düzenleme konusunda uzlaşmaya varamadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’ün aktardığı habere göre Salı günü üst düzey hükümet yetkilileri kripto varlıkların nasıl düzenleneceği konusunda bir araya geldi. Konu hakkında bilgi sahibi olan bir kaynağın aktardığına göre Rusya Merkez Bankası başkanı Elvira Nabiullina, Maliye Bakanı Anton Siluanov ve Başbakan Yardımcısı Dmitry Grigorenko bir uzlaşmaya varamadı ve anlaşmazlıklarını resmileştirmeye karar verdi. Rusya yerel basınına göre Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankası’nın 18 Şubat’a kadar konuyla ilgili bir yasa tasarısı hazırlaması gerekiyordu.

Nabiullina’dan Siluanov’a Mektup

Nabiullina Siluanov’a Cuma günü konu hakkında bir mektup gönderdi. Mektupta, kripto ile ilgili çok fazla risk olduğunu savunarak yasakçı tavrını sürdürdü. Banka ayrıca kripto varlıkların bir piramit şemasına benzediğini bu nedenle de finansal sistem için bir tehdit oluşturduğunu savundu. 

Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda Rusya Merkez Bankası, kripto varlıkların tümüyle yasaklanması önerisinde bulunmuştu. Ardından Putin, kripto varlıklar konusunda bazı avantajlara sahip olduklarını belirterek, düzenleyici kurumlardan bu avantajları göz önünde bulundurmalarını istemişti.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap