Rusya Bitcoin ve Kripto Para Ödemelerine Geniş Kapsamlı Bir Yasak Getiriyor

Rusya Bitcoin ve Kripto Para Ödemelerine Geniş Kapsamlı Bir Yasak Getiriyor

Paylaş
Rusya Bitcoin ve Kripto Para Ödemelerine Geniş Kapsamlı Bir Yasak Getiriyor

Kriptokoin – Rusya hükümeti, son günlerde ülkenin kripto para birimi alanına müdahale etme ihtimalini ciddi ciddi düşünüyor. Ülkenin dijital varlıkları tamamen yasallaştırması için çeşitli çağrılar yapıldı, ancak Kremlin’in onlarla başa çıkmak için yeterli sabra sahip olmaya hazır olmadığı anlaşılıyor.

Rusya’dan gelen haberler, Rusya Merkez Bankası ve finansal izleme bekçisi Rosfinmonitoring’in dijital ödemelerde geniş kapsamlı bir yasağı çıkarmaya hazırlandıklarını ayrıntılarıyla açıkladı.

Rusya Maliye Bakanlığı bankacılık düzenleme bölümünün başkan yardımcısı Alexei Yakovlev, direnişe öncülük ediyor. Yakovlev, Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarak kullanılması için herhangi bir kullanım örneği görmemekte. Bu nedenle, ödemeleri yapmak için artan kullanımını azaltma gereği duymakta.

Rusya Merkez Bankası konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmaktan kaçınırken, banka içindeki isimsiz kaynaklar böyle bir girişimin memnuniyetle karşılandığına inanıyor.

Kripto Para Birimi ve Büyüyen Bir Ödemeler Piyasası

Rusya’da, birçok çevrimiçi mağaza, kafe ve barın ödeme aracı olarak Bitcoin’i kabul ettiği bilindiğinden, kripto para birimi ödemeleri artmakta. Ülke aynı zamanda sınır ötesi müşterilere hizmet sunan, büyüyen bir uzak işçi ekonomisine de sahip. Bu serbest çalışanlar, dünya çapındaki meslektaşları gibi, Bitcoin’i çılgın ücretleri ödeme işlemcilerinden elimine etmenin bir aracı olarak kullanıyorlar. Hükümetin servetinizi nasıl harcadığınızı belirlediği bir dünyada, Bitcoin birçokları için mükemmel bir varlık olduğunu kanıtladı.

Haber, Rus hükümetinin suç eyleminde yer aldığından şüphelenilen dijital para birimlerini ele geçirme ihtimalini araştırdığı bildirildikten birkaç hafta sonra geliyor.

Yerel haber medyası RBC tarafından yayınlanan bir habere göre, bazı devlet kurumlarına bu el koymaların uygulanmasında kullanılacak prosedürlerin geliştirilmesi ve uygulanmasında görev verildi. İçişleri Bakanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adalet Bakanlığı gibi kuruluşlar Rusya Yüksek Mahkemesi’nin yardımıyla bir araya gelecekler.

Mevzuatın Hazırlanması

Ancak, bu düzenlemelerin uygulanması kolay olmayacak. RBC ile konuşan DailyRich platformunun ortak sahibi ve CEO’su Konstantin Golikov, kripto varlıklarının nakit olarak ya da eşdeğeri olarak tanınması gerektiğinden, el koyma çalışmaları için düzenlemelerin kamuya açıklanması gerektiğini açıkladı ve şöyle dedi.

“Eğer kolluk kuvvetleri kripto para biriminin elden çıkarılmasını tartışmaya başlarsa, aslında Rusya topraklarında kripto para birimini yasallaştırmak için bir mekanizma başlatıyorlar. Ancak bence, Rusya Merkez Bankası buna ciddi bir şekilde direnecek. Belki de bu zorluk, şimdi varlıkları tamamen yasaklamak istedikleri için hükümet için zor bir görev olduğunu kanıtladı.”

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap