Rusya Başbakanı Kripto Paralar İçin Kötü Haberi Verdi!

Rusya Başbakanı Kripto Paralar İçin Kötü Haberi Verdi!

Paylaş
Rusya Başbakanı Kripto Paralar İçin Kötü Haberi Verdi!

Rusya’da yakın zamanda gerçekleşen kabine değişikliği sonrası seçilen yeni Başbakan Mikhail Mishustin, kripto para sektörü için çok da iyi bir haber olmayabilir. Mishustin daha önce ülkede vergi kurumuna yöneticilik yapıyordu ve yeni açıklamaları da buna yönelik oldu. Yeni Başbakan kripto para birimlerinin vergilendirilmesi gerektiğinin altını çizdi ve bunun için kripto para alım satım işlemlerini izleyeceklerini belirtti:

“Kripto para işlemlerini vergilendirmenin gerekli olduğuna ve kripto para kullanmanın olası ekonomik sonuçlarını doğru bir şekilde değerlendirmenin gerekli olduğuna ikna oldum.”

Rusya’daki Kripto Para Sektörü Değişebilir

Aslında birçok kişi Mishustin’in geçmişte yaptığı işlemlerden dolayı kendisini tanıyor. Mishustin daha önce vergi kaçırmak için paralarını Cayman Adaları gibi off-shore bölgelere gönderen birçok kişiyi yakalamıştı. Kick Ecosystem isimli kripto para platformunun kurucusu Anti Danilevski ise bunun aslında o kadar da kötü bir gelişme olmadığını düşünüyor. Danilevski, Mishustin’in kripto para sektörüne bir şeyler katabileceğini vurgulamatka:

“Bence yeni Başbakan Mihail Mishustin’in gelişi Rusya’nın kripto para yatırımcıları ve girişimciler için daha fazla koruma getirmesini sağlayabilir. Onların şu an yaptığı şey oldukça kritik.”

Şu an için Rusya içerisinde kripto para birimlerine yatırım yapan kişilerin herhangi bir yasal güvenceleri yok. Ancak eğer bu vergilendirilecekse ve resmi işlem kategorisine girecekse, devlet bunlara mülk, emtia vb. bir statü getirebilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap