Rusya Başbakanı Açıkladı: Kripto Para Vergileri Yolda!

Rusya Başbakanı Açıkladı: Kripto Para Vergileri Yolda!

Paylaş
Rusya Başbakanı Açıkladı: Kripto Para Vergileri Yolda!

Rusya Başbakanı Mikhail Mishustin yakın zamanda yaptığı bir röportajda kripto para birimleri için vergi getirmeyi planladığını açıkladı.

Rusya’nın eski vergi idaresi başkanı Mishustin, ülkenin büyük ihtimalle önümüzdeki bahar döneminde yeni kripto para vergilendirme mevzuatını yürürlüğe sokacağını vurguladı. Kripto para birimlerinin vergilendirilmesi gerektiğini belirten yetkili, bunların kullanımının nasıl ekonomik sonuçlar doğurabileceğinin de incelenmesi gerektiğini ifade etti.

Aslında Rusya’nın yeni Başbakanı’nın kripto para birimlerine yönelik sert tavrı daha önce de gündeme gelmişti. Mishustin önceki yıllarda kripto para birimlerinin çoğunlukla yasa dışı işlemler için kullanıldığını ifade etmişti. Mishustin’in eski görevinde  vergi kaçıran birçok zengini “yakalaması”, gözünü şimdi kripto para birimleri ile benzer bir şey yapmaya çalışanlara çevirdiğini gösteriyor.

Aktif bir kripto para yatırımcı ve geliştirici topluluğuna sahip Rusya’nın bundan nasıl etkileneceği ise henüz kesinleşmedi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap