Rus Ethereum’u Denilen Altcoin, SHIB’i Geçti! Sırada Ne Var?

Rus Ethereum’u Denilen Altcoin, SHIB’i Geçti! Sırada Ne Var?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Rus Ethereum’u Denilen Altcoin, SHIB’i Geçti! Sırada Ne Var?

Waves (WAVES), kurucusu Ukrayna doğumlu bilim insanı Alexander Ivanov (Sasha Ivanov olarak da bilinir) ile tanınan, DApp’ler ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumlarını destekleyen çok amaçlı bir Blockchain platformu. Blockchain’inin işlevselliği nedeniyle Rus Ethereum olarak da bilinen altcoin, Shiba Inu (SHIB) geçen aya göre %30 değer kaybederken %140’dan fazla yükseldi.

Altcoin projesi neden yükseliyor?

Waves’in son zamanlarda elde ettiği büyük kazanımların en az üç temel nedeni var.

  • Birincisi, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, Waves’i birçok yatırımcı için ilgi odağı haline getirdi. Rubledeki düşüşün ardından Rusların kripto para birimlerine yöneleceği yönündeki spekülasyonlar da başka bir faktördü.
  • İkincisi, lider kripto borsası Binance 2 Mart’ta Waves’i listeledi
  • Üçüncüsü, Waves’in yol haritası. EVM desteği, yolda olan yeteneklerden sadece bir tanesi. Waves ayrıca bu yıl yeni bir DAO yönetişim modeli başlatmayı planlıyor. Tüm EVM uyumlu Blockchain’ler ve metaverse dünyaları arasında köprüler kuruyor.
Ulaş Utku Bozdoğan: Rus Ethereum’u Denilen Altcoin, SHIB’i Geçti! Sırada Ne Var? 1

Bu yol haritasının muhtemelen yatırımcıları heyecanlandıran bir başka parçası da Waves’in bir ABD şirketi olan Waves Labs’ı kurmasıydı. Bu yeni şirketin merkezi Miami’de. Waves ekibi, ABD’nin “2022’de kitlesel olarak benimsenmesini sağlamak için kilit bir pazar olduğunu” belirtti ve ABD pazarı için 150 milyon dolarlık bir fon ve kuluçka programının bu baharda açıklanacağını ekledi.

Waves bu yıl Shiba Inu’dan daha iyi performans göstermeye devam edecek mi?

Bunun garantisi yok. ShibaSwap 2.0’a ek olarak, Shiba Inu, özellikle Shibarium katman-2 Blockchain’in beklenen lansmanı da dahil olmak üzere, yolda başka olası katalizörlere sahip. Waves düşerken Shiba Inu önümüzdeki birkaç ay içinde toparlanabilir. Her kripto para biriminin dalgalı dönemleri vardır. Bu nedenle, analist Keith Speights, tahminlerin sadece zaman içinde doğrulanabileceğini vurguluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Rus Ethereum’u Denilen Altcoin, SHIB’i Geçti! Sırada Ne Var? 2

Waves, piyasa değerine göre en büyük 49.kripto para birimidir. 41.33 dolar ATH’sinin %37.31 altında işlem görüyor. Şubat ayının dip seviyeleri 8 dolar bölgesinden bu yana yükselişte. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Rusya’nın Ukrayna’yı ilk işgalinden bu yana, Rus vatandaşlarının sığındığı kripto para birimlerine buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap