Ruffer, Bitcoin yatırımından beş ayda 1 milyar dolar kâr elde etti

Ruffer, Bitcoin yatırımından beş ayda 1 milyar dolar kâr elde etti

Paylaş
Uzman Coin: Ruffer, Bitcoin yatırımından beş ayda 1 milyar dolar kâr elde etti

Varlık yönetim şirketi Ruffer, Bitcoin‘e yaptığı yatırım ile beş ayda 1 milyar dolar kar elde etti. Şirket, gençlerin karantinalar sona ererken alım satıma çok fazla zaman harcamayacağını düşünerek Bitcoin varlıklarını kısım kısım sattı.

The Sunday Times‘a konuşan Ruffer’ın yatırım yöneticisi Hamish Baillie, şirketin geçen sene Kasım ayında başlangıç olarak yaklaşık 600 milyon dolarlık Bitcoin aldığını söyledi. Baillie, “Fiyat ikiye katlandığında, Aralık ayında ve Ocak başlarında müşterilerimiz için bir miktar kar satışı yaptık. Pozisyonu aktif olarak yönettik ve Nisan ayında son kısmı sattığımızda toplam karımız 1.1 milyar doların üzerindeydi.” şeklinde konuştu.

Londra ve Paris’te de büroları bulunan ve milyarlarca dolarlık varlıkları yöneten şirket, Aralık ayında Çoklu-Strateji Fonu’nun yüzde 2.5’ini Bitcoin’e ayırdığını açıklamıştı. Bu meblağın da yaklaşık 750 milyon dolara tekabül ettiği hesaplanmıştı. Şirket, Şubat ayı başında, 650 milyon dolarlık bir satış yaptığını ve elinde 700 milyon dolarlık Bitcoin kaldığını bildirmişti.

Ruffer’ın yönetim kurulu başkanı Jonathan Ruffer, Ocak ayında yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in altının yerini alabilecek bir ‘süper-para’ya dönüşebileceğini belirtmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap