RSK Smart Bitcoin (RBTC) Nedir? Nasıl Çalışır?

RSK Smart Bitcoin (RBTC) Nedir? Nasıl Çalışır?

Paylaş
RSK Smart Bitcoin (RBTC) Nedir? Nasıl Çalışır?

Bitcoin, bireylere ekonomik özgürlük sağlamak ve değer aktarımını kolaylaştıracak yeni bir internet inşasının temelini oluşturmak için kuruldu. RSK Akıllı Sözleşme Ağı, bu vizyonu hayata geçirerek dünyadaki refah ve eşitliği sağlamak için bir araç olarak kuruldu. Bitcoin Ağı tarafından güvence altına alınan RSK Smart Bitcoin, güçlü akıllı sözleşme platformu olarak karşımıza çıkıyor.

RSK Smart Bitcoin (RBTC) Nedir?

RSK’nın arkasındaki firma olan IOVlabs, yeni küresel ekonomi için düşük maliyetli, yüksek güvenlikli, kullanımı kolay platformlar inşa ediyor. IOVlabs, Bitcoin’in yararlarını, büyümeyi yaratacak ve koruyacak bir araç takımı ile birleştirerek küresel finansal özgürlük için çalışıyor.

RSK Smart Bitcoin (RBTC) Nedir? Nasıl Çalışır?Bitcoin ağı tarafından güvence altına alınan ilk akıllı sözleşme platformu olan RSK, işletmelerin tasarlanma şeklini değiştirmeyi amaçlıyor. RSK’nın tamamlayıcı platformu olan RSK Infrastructure Framework Open Standard (RIF OS), teknolojiyi ölçeklendirerek geleneksel geliştiriciler ya da Blockchain geliştiricileri için dağıtık altyapının kullanımını kolaylaştırıyor.

Yapılan açıklamalara göre IOVlabs sayesinde dünyanın her yerindeki insanlar dijital kimlikler oluşturma, akıllı sözleşmeler yapma ve aracılar olmadan ticari işlemlere katılma imkanına sahip olacaklar.

RSK Smart Bitcoin Nasıl Çalışır?

Akıllı sözleşmeler, şartları yasal dil yerine bilgisayar dilinde kodlanmış sözleşmeler olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı sözleşmeler, RSK gibi bir bilgi işlem ağı tarafından gerçekleştirilebilir. Böylece sözleşmelerin şartları ağdaki tüm node’ların takip ettiği bir protokol tarafından otomatik olarak uygulanır.

Bunun yanında RSK Smart Bitcoin platformu, Java toolchain’in kullanımını araştırıyor ve AVM (AION virtual machine) ile platformu uyumlu hale getirmeye çalışıyor. Java, işletmeler tarafından tercih edilen dil olarak bilinir. Çünkü yazılıdır ve denetlenmesi kolaydır. Güvenli akıllı sözleşmeler yazmak için de mükemmel bir seçim olarak görülür.

Öte yandan platformun yerel token’ı olan RBTC bire bir oranında Bitcoin’e sabitlenmiş olarak çalışır. RBTC şu anda Ledger, Dscent ve Trezor donanım cüzdanları tarafından destekleniyor.

RBTC Nereden Alınır?

RBTC bire bir oranında Bitcoin’e sabitlendiği için RBTC’yi oluşturmanın tek yolu, BTC’yi RSK Federasyonu tarafından kontrol edilen Bitcoin Blockchain’indeki multisig bir adrese göndermek olan RBTC’ye KuCoin ve MXC kripto para borsalarından ulaşabilirsiniz…

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap