Romanya, NFT ve Web3 Dalına Olan İlgisini Artırdı

Romanya, NFT ve Web3 Dalına Olan İlgisini Artırdı

Paylaş
BTC Piyasası: Romanya, NFT ve Web3 Dalına Olan İlgisini Artırdı

Romanya Ulusal Bilişim Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (ICI Bükreş), NFT platformlarının lansmanı ile Web3’ün benimsenmesini sağlamayı hedefliyor.

26 Nisan’da faaliyete başlayacak olan kurumsal NFT platformu olan ICI D|Services, özel kesim ve kamu dalı kurumları ile NFT kullanıcıları ortasında temas kurmayı hedefliyor. Platform, öncelikle bir NFT olarak söz ediliyor. Ayrıyeten, kamu ve kurumsal kullanıcıların NFT’leri basmasına, yönetmesine ve ticaretine imkan tanıdığı da tabir edildi. ICI Bükreş blockchain laboratuvarı koordinatörü Dr. Paul Niculescu-Mizil Gheorghe, atılan bu atakla ilgili yorumlarda bulundu.

BTC Piyasası: Romanya, NFT ve Web3 Dalına Olan İlgisini Artırdı 1

ICI Bükreş Blockchain Yetkilisi, Bahisle İlgili Görüşlerini Belirtti

ICI Bükreş, öncelikle araştırma ve geliştirmeye odaklandığını, bununla birlikte NFT sekötüryle Web3 teknolojisine daha çok ön planda tuttuğunu belirtti. Ayrıyeten Gheorghe, NFT’lerin dünyanın birçok alanında kullanım, ilerki vakitlerde daha da yaygınlaşacığını belirterek popülerlik kazandığını vurguluyor.

BTC Piyasası: Romanya, NFT ve Web3 Dalına Olan İlgisini Artırdı 2

ICI Bükreş bünyesinde NFT platformunun önerilmesine imkan sağlayarak kurum, blockchain altyapı sağlayıcısını kullanan birinci stratejik proje olan MultiversX ile ortak pazaryeri sisteminin mimarisini geliştirmeye ve uygulamaya başladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap