Roman Abramovich, Telegram ICO’suna Yatırım Yaptı!

Roman Abramovich, Telegram ICO’suna Yatırım Yaptı!

Paylaş
Roman Abramovich, Telegram ICO’suna Yatırım Yaptı!

Bulut tabanlı mesajlaşma devi Telegram, düzenlediği ICO sonunda 1,7 milyar dolar toplayarak büyük bir başarı elde etmişti. Telegram buna rağmen kripto parası Gram‘ı ve blockchain ağı Telegram Open Network‘ü henüz piyasaya süremedi ve regülasyon engeline takıldı.

Roman Abramovich 10 Milyon Dolarlık Gram Aldı!

Telegram’a yatırım yapanlar arasında ise oldukça önemli isimlerin olduğu ortaya çıktı. Milyarder iş adamı Roman Abramovich ve Eski Rus Oligark ve Bakan Mikhail Abyzov’un da token satın aldığı biliniyor. Mahkeme evraklarına göre Abramovich ve eski bakan off-shore hesaplar aracılığıyla bu satın alımı gerçekleştirdiler. Abramovich’in 10 milyon dolarlık TON satın aldığı görülüyor. Chelsea futbol kulübünün de sahibi olan Abramovich’in yatırım yaptığı proje ise şu an hala dava aşamasında.

Telegram’a karşı açılan davada ortaya çıkan bu isimler aslında SEC ve Telegram arasındaki kavganın yönünü değiştirebilir. SEC, Telegram’ın lisanssız menkul kıymet satışı yaptığını belirtse de, Telegram bu belgeler ile birlikte satış yaptığı her partinin aslında kurumsal yatırımcı olduğunu kanıtlayıp, davayı kazanabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap