Roger Ver: Bütün Bitcoin’lerimi Satabilirim

Roger Ver: Bütün Bitcoin’lerimi Satabilirim

Paylaş
Roger Ver: Bütün Bitcoin’lerimi Satabilirim

Bitcoin bloklarının boyutu uzun zamandır eleştirilen ve konuşulan konular arasında yer alıyor. Öyle ki Bitcoin Cash ile Bitcoin SV’de sırf bu sebepten dolayı ortaya çıktılar. Bitcoin’in geliştiricilerinden olan Luke Dashjr, Bitcoin’in blok boyutunun düşürülmesi fikrini ortaya attı. Bu fikirden sonra BCH destekçilerinden olan Roger Ver tepki gösterdi ve elindeki tüm Bitcoin’leri satabileceğini ifade etti.

Bitcoin’in geliştiricilerinden olan Luke Dashjr, Bitcoin’in blok boyutunu 300 KB’a düşürülmesi gerektiğini ifade etti. Luke Dashjr’ın bu fikrinden sonra toplulukta bu konu hakkında tartışmalar başladı. Bu tartışmalar içerisinde en net tavrını koyan ise Roger Ver oldu. Luke Dashjr, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bitcoin’i eski günlerine kavuşturabilmemiz için yapmamız gereken tek şey blok boyutunu düşürmek. Blok boyutunu düşürdüğümüz takdirde Bitcoin tekrar eski günlerine dönecektir. Bitcoin’in blok zincirinin boyutu artık üst sınırı da aşmış durumda. Bu durum her geçen gün kötüleşiyor, bir an evvel bir şeyler yapılmalı.” dedi.

Bu açıklamadan sonra BCH destekçilerinden olan Roger Ver, Luke Dashjr’nin açıklamasına son sinirlendi. Roger Ver, yayınladığı bir videoda şu açıklamalarda bulundu. Ver, “Dashjr’nin açıklamalarını şaşkınlıkla izledim. Umuyorum Dashjr vadettiği blok zinciri boyutu hedefine ulaşır. Şayet 300 KB’a düşürülürse bende çok daha fazla Bİtcoin satışını gerçekleştireceğim. Hatta elimdeki bütün Bitcoin’leri bile tereddütsüz satarım. Dashjr’nin yaptığı bu açıklama tamamen çılgınlık.” ifadelerini kullandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap