Robert Kiyosaki: Dünya tarihinin en büyük krizi geliyor, altın ve Bitcoin alın

Robert Kiyosaki: Dünya tarihinin en büyük krizi geliyor, altın ve Bitcoin alın

Paylaş
Robert Kiyosaki: Dünya tarihinin en büyük krizi geliyor, altın ve Bitcoin alın

Girişimci ve yazar Robert Kiyosaki, tarihin en büyük ekonomik çöküşünün yakın zaman içinde geleceğini ve bu duruma sadece Bitcoin, altın ve gümüşün dayanabileceğini söyledi. Kiyosaki geçtiğimiz sene yaz aylarında da benzer bir iddiayı ortaya atmıştı.

“Hala alabiliyorken Bitcoin alın”

“Zengin baba, fakir baba” kitabının yazarı olan Kiyosaki, kısa süre sonra gelmesini düşündüğü büyük çöküş ile ilgili olarak Twitter’da bir kez daha uyarılarda bulundu:

“Büyük krizlere en iyi şekilde hazırlanmak için en iyi zaman, o krizin öncesidir. Dünya tarihinin en büyük çöküşü geliyor. Burada iyi haber, zengin olmak için, en iyi zamanın kriz dönemi olduğudur. Kötü haber ise, bu kriz uzun zaman sürecek. Hala alabiliyorken, daha çok altın, gümüş ve Bitcoin alın. Kendinize iyi bakın”

“Bitcoin’in 24 bin dolara düşmesini bekliyorum” demişti

Kiyosaki, yaklaşık 10 gün önce de yine Twitter’da, bir kez daha dünya tarihinin en büyük krizinin gelmekte olduğunu belirtmiş ve “Dünya tarihinin en büyük balonu gittikçe şişiyor. Tarihin en büyük çöküşü geliyor. Daha çok altın ve gümüş alın. Bitcoin’in 24 bin dolara düşmesini bekliyorum. Zengin olmak için en iyi dönem krizlerdir” demişti.

Kiyosaki daha önceki yorumlarınında da birçok kez, ABD’nin ‘dolar basma’ politikasını eleştirmişti. Ünlü girişimci, Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlı arzının, sürekli olarak artan ABD doları ve diğer fiat parabirimleri karşısında en büyük avantajı olduğunu belirtiyordu.

“Sorun FED, Hazine Bakanlığı ve Biden’da…”

Kiyosaki, Mayıs ayında Elon Musk’ın açıklamalarının ardından Bitcoin’in fiyatında yaşanan düşüşü de “Bitcoin’in düşmesi iyi haber. Daha çok alım yapıyorum. Unutmayın problem Bitcoin ya da Elon Musk’da değil. Problem FED, Hazine Bakanlığı ve Biden’da… Çözüm Bitcoin, altın ve gümüşte’ şeklinde yorumlamıştı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap