Ripple’ın Kurucu Ortağı Elindeki Milyarlarca XRP’yi Sattı!

Ripple’ın Kurucu Ortağı Elindeki Milyarlarca XRP’yi Sattı!

Paylaş
Ripple’ın Kurucu Ortağı Elindeki Milyarlarca XRP’yi Sattı!

Kriptokoin.com – 2017’deki boğa koşusunun doruk noktasında onlarca kripto milyoneri ve birkaç milyarder ortaya çıktı. Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb, listeyi kaplayan birkaç kişiden biriydi. Ripple’ın kurucularından biri olan Jed McCaleb 2013 yılında şirketten ayrıldı. Ripple’dan ayrılarak Stellar’ı piyasaya süren Jed McCaleb, şirketten ayrılırken 9 milyar XRP sahibiydi. Ripple, Jed McCaleb ile elindeki XRP’leri bir anda piyasaya satmaması için bir anlaşma imzaladı. Ancak, McCaleb’ın elindeki XRP’lerini sattığına dair haberler piyasayı salladı. Son verilere göre, Jed McCaleb’ın bugüne kadar 9 milyar XRP’nin yarısını sattığı tespit edildi.

XRP yatırımcılarının “Jed McCaleb kabusu” tekrar başladı

Ripple, Jed McCaleb arasında imzalanan anlaşmaya göre, McCaleb’in her gün satabileceği XRP miktarı, kripto paranın günlük hacminin belirli bir yüzdesini aşmaması gerekiyor. XRP Arcade kurucusu olan Leonidas Hadjiloizou, Ripple tarafından McCaleb’ın XRP satış cüzdanına XRP göndermek için kullanılan hesapları belirledi ve eski kurucu ortak Jed McCaleb’ın zaman içindeki XRP satışlarını ortaya koydu. Anlaşmalarına göre Ripple, McCaleb’ın XRP’sini kontrol ediyor ve XRP’leri Bitstamp üzerinden XRP satılan 1 hesap ve 3 ayrı hesapta saklıyor. Bu kapsamda aşağıdaki tabloda hangi cüzdanda ne kadar XRP tutulduğu ortaya konuldu.

Kaynak: XRParcade

Böylece, Hadjiloizou tarafından belirtilen cüzdan adresleri Ripple ile ilişkili ve XRP’lerin olduğu cüzdanlarından McCaleb’ın XRP’leri sattığı adrese olan hareketini gösteriyor. Twitter kullanıcısı tarafından sağlanan grafik, XRP’nin satışına dikkat çekiyor ve bunları günlük CoinMarketCap hacmi ile karşılaştırıyor.

Kaynak: Twitter

McCaleb’ın XRP satışları piyasada istikrarsızlık oluşturacak büyüklükte değil!

Grafik, XRP McCaleb satışları ile CoinMarketCap’daki XRP satışları arasındaki benzerliği yansıtmasına rağmen, Hadjiloizou buradaki hacim verilerinin “büyük” yüzdesinin sahte olduğunu belirtti. Verilere göre, XRP satışları Ripple ile yapılan bir anlaşmaya uygun olarak gerçekleştirildi ve Ocak 2019 ile Haziran 2019 arasındaki dönemde herhangi bir XRP satılmadı. Sonuç olarak, genel tabloda McCaleb’ın XRP satışlarının piyasada istikrarsızlık oluşturacak büyüklükte olmadığı anlaşılıyor. Hadjiloizou konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Toplamın büyük bir yüzdesi sahte. Satışların başka bir metriğe göre hesaplanıp hesaplanmadığını kontrol etmek istedim. Örneğin, kripto karşılaştırmasının hacmi. Grafik bir şeyin değiştiğini göstermiyor.

Ripple’ın eski kurucu ortağı McCaleb, bugüne kadar elindeki XRP’lerin yarısını sattı. Son verilere göre, Jed McCaleb’ın elinde 4,5 milyar adetten biraz fazla bir miktarda XRP kaldı. Ripple’la ilgili önemli gelişmeler için “Ripple Yetkilisi “Daha Yeni Başlıyor!” Dedi ve 500 Milyon Dolarlık Projeyi Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap