Ripple’ın Coinbase’e Rüşvet Verdiği İddia Edildi

Ripple’ın Coinbase’e Rüşvet Verdiği İddia Edildi

Paylaş
Ripple’ın Coinbase’e Rüşvet Verdiği İddia Edildi

En çok tercih edilen ve işlem yapılan kripto para borsalarından olan Coinbase, birkaç gün önce Ripple’ı marketine ekledi. Coinbase’in beklenmedik bir anda böyle bir karar alıp herkesi şaşırtmasından sonra çok sıra dışı bir iddia ortaya atıldı. Coinbase’in Ripple’ı marketine alabilmesi için kendi bazı kurallarını hiçe saydığı ve Ripple’dan bu yüzden rüşvet aldığı iddia edildi.

Ripple, pazartesi Coinbase Pro’da yer almaya başladı. Ripple’ın böylesine büyük bir borsada işlem görmesinden dolayı %10’luk bir yükseliş yaşadı. Ripple’daki bu yükselişten sonra birçok yatırımcı sevinse bile bu sevinç fazla uzun sürmedi. Çünkü Ripple kısa süre içerisinde tekrar eski değerine geri geldi.

Dünya genelinde en çok tercih edilen sanal para borsalarından biri olan Coinbase hakkında Diar çok önemli açıklamalarda bulundu. Diar yaptığı açıklamada, Coinbase’in kendi kurallarını hiçe sayarak Ripple’ı bünyesine eklediğini duyurdu. Asıl önemli iddia ise Coinbase’in bu işlem için Ripple’dan ciddi bir rüşvet aldığı oldu. Coinbase’in katı kurallarına göre bir sanal paranı Coinbase’de işlem görebilmesi için bir ücret talep edilmiyor. Coinbase’de işlem görmek için bazı hususların yerine getirilmesi gerekiyor. Diar’ın yaptığı araştırmada ise Coinbase’in Ripple’ı bünyesine almasında paranın konuştuğu belirtildi. Coinbase’in yöneticisi olan Elliott Suthers’e yöneltilen ‘Ripple’dan rüşvet aldınız mı?’ sorusuna verdiği yanıt ise her şeyi ortaya koyuyor. Suthers bu soruya, “Bu sorunun cevabını kayıt dışı açıklamak istiyorum” yanıtını verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap