Ripple’da yol ayrımı: Geliştirici yöneticisi bıraktı

Ripple’da yol ayrımı: Geliştirici yöneticisi bıraktı

Paylaş
Uzman Coin: Ripple’da yol ayrımı: Geliştirici yöneticisi bıraktı

Ripple şirketinin önemli yöneticilerinden biri olan geliştirici ilişkileri direktörü Matt Hamilton, eşinin sağlık sorunlarını gerekçe göstererek 1 senenin ardından şirketten ayrılmak zorunda olduğunu belirten bir blog yazısı paylaştı. Daha önceki yıllarda IBM ve HP gibi şirketlerde de çalışmış olan Hamilton, eşinin ruhsal sağlık sorunları nedeniyle son 1 yılın kendisi için çok zor geçtiğini ve birçok işle aynı anda uğraşmak zorunda kaldığını söyledi.

Kısa dönemli Ripple macerasında XRP Ledger Hibe Programı ile Twitter ve Discord’da Ripple geliştiricileri için açtığı RippleXDev hesaplarını da yöneten Hamilton, XRP Hackathon’unu da organize etmiş, ayrıca çeşitli konferanslarda da konuşmalar yapmıştı.

Tecrübeli geliştirici, şirketin kendisine hem kişisel hem de profesyonel düzeyde sağladığı destek için Ripple’a teşekkür ettiğini ve işini bırakmasına rağmen XRP topluluğunun aktif bir üyesi olarak kalmaya devam edeceğini söyledi.

Geliştiricilere 1 milyar XRP

Öte yandan The Information’ın haberine göre Ripple şirketi, önümüzdeki 10 yıl ve ötesindeki geniş bir zaman diliminde geliştiricilerine 1 milyar XRP dağıtmayı plânlıyor. Buradaki amaç, XRP ekosisteminde yeni projelerin yaratılmasını teşvik etmek.

Şu anda 6. en büyük kripto para konumundaki XRP’nin piyasa değeri ise 38 milyar dolar civarında…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap