Ripple Yatırımcıları Dikkat: XRP İçin Makus Haber Geldi!

Ripple Yatırımcıları Dikkat: XRP İçin Makus Haber Geldi!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Yatırımcıları Dikkat: XRP İçin Makus Haber Geldi!

Ripple davası, bölüm gözlemcileri ve hukuk uzmanları tarafından ilgi gördü. Bilhassa de ortaya çıkacak potansiyel sonuçla ilgili çok sayıda yorum yapılmasına neden oldu. Blockchain firması Ripple Labs Inc ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ortasında devam eden XRP davası, XRP tokenlerinin durumuna ait son kararla birlikte birçok kişinin varsayımlarının bilakis şimdi sona ermiş değil üzere duruyor. İşte detaylar…

XRP avukatı açıklama yaptı

XRP sahiplerinin avukatı John Deaton, yanlış olduğuna inandığı Ripple-SEC davasıyla ilgili temel varsayımı çürüttü. Bir Twitter hesabının paylaştığı röportaja cevap olarak, temel kararların duruşmaya gidecek tarafı ortaya çıktı. Deaton, davanın hangi ögelerinin muhtemelen duruşmaya gireceğini çevreleyen mevcut yanlış anlamaları düzeltmek için, XRP’nin bir yatırım mukavelesi olmadığını ilan eden Özet Kararın duruşmaya çıkmayacağını söyledi.

Deaton, bahse açıklık getirmek hedefiyle, bir açıklama yaptı. Sadece Ripple’ın kurucusu Chris Larsen ve mevcut CEO Brad Garlinghouse’un durumuna işaret etti. Bu bireylerin “Kurumsal satışlarla ilgili olarak Ripple’a yardım ve yataklık edip etmediğine” ait argümanların, davanın duruşmaya taşınması halinde çözülecek olan şey olduğunu vurguladı. Bu nedenle XRP’nin kripto borsalarında tekrar listelenecek kadar kesin bir formda menkul değer olmadığına işaret etti. Yani, XRP’nin yasal durumunu hala vakit gösterecek.

Birçok kişi davanın geri kalan istikametlerinin değerine işaret ediyor. Davanın uzun vadede XRP ve Ripple topluluğu üzerinde değerli bir tesire sahip olabileceğinden korkuyor. Öbür yandan XRP’nin kendi başına bir menkul değer olmadığı konusundaki netlik epeyce kritik. Çünkü yatırımcıların muhtaçlık duyduğu teselliyi sağlamaya yardımcı olma potansiyeli taşıyor. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere SEC, Cardano (ADA), Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve The Sandbox (SAND) dahil olmak üzere bir dizi altcoini yatırım kontratı olarak ilan etmişti. Bu nedenle,, devam eden XRP davasında çok fazla bahis var.

BTC Piyasası: Ripple Yatırımcıları Dikkat: XRP İçin Makus Haber Geldi! 1

Ripple hala ziyanda olabilir

Üst seviye medya mensubu ve Fox Business Network’ün Kıdemli Muhabiri Charles Gasparino, Twitter’da dikkat çekti. “XRP pump’çıları” olarak isimlendirdiği Ripple topluluğu üyelerine bir ileti gönderdi. XRP’nin bir yatırım menkul değeri olmadığını ayrıntılandıran Özet Karar’daki (SJ) olumlu kararı kutladığını kabul etti. Ancak  Ripple’ın, muhtemelen davanın kaybettiği kısmı için para cezası olarak para ödemesi gerekeceğini belirtti.  Gasparino, XRP davasıyla ilgili olarak çok sayıda menkul değer avukatıyla görüştüğünü belirtti. Bu avukatların hiçbirinin şirketin kazandığı kısmın temyize gideceğine inanmadığını söyledi.

Bu açıklamayı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) gelecekte Yargıç Analisa Torres’in kararını temyize götürmeyi seçebileceğine dair artan spekülasyonlara karşılık olarak yaptı. XRP davası, SEC’in yakın vadede kripto ekosisteminde uygulamayı seçebileceği öbür yaptırım aksiyonları için emsal teşkil etme potansiyeline sahip geniş kapsamlı bir tesire sahiptir. SJ’nin açıklanmasından bu yana dal, Coinbase Küresel Inc, Kraken ve Gemini üzere üst seviye borsaların XRP coin’i platformlarında alım satım için tekrar listelemesiyle dava sona ermiş üzere davranmakta.

Geçtiğimiz hafta boyunca XRP, özet kararın akabinde gelen olumlu hislerin ortasında etkileyici fiyat artışı kaydetti. Kripto para ünitesindeki büyüme azaldı ve bu soğumaya karşın yüzde 58’lik büyüme oranıyla dikkat çekti. Böylelikle geçtiğimiz hafta en düzgün performans gösteren altcoin olmaya devam etti. XRP şu anda 52 haftanın en yüksek düzeyi olan 0,8875 doları kaydetmiş durumda. Bu düzey ile 0,7466 dolar ortasında el değiştiriyor. XRP’nin önümüzdeki aylarda daha fazla dalgalanma göstermeye hazır olması dikkat çekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap