Ripple (XRP) İçin Yarın Büyük Gün: Evraklar Açılıyor!

Ripple (XRP) İçin Yarın Büyük Gün: Evraklar Açılıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple (XRP) İçin Yarın Büyük Gün: Evraklar Açılıyor!

Popüler Blockchain şirketi olan Ripple, bir süredir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal mücadele içerisinde. Bir buçuk yıldan beri süren dava sürecinde, yeni bir gelişme yaşandı. Mahkeme, SEC’nin belirli belgeleri yeniden düzenleme için ek süre talebine olumlu yanıt verdi. Bu, Ripple için bir başka galibiyet olarak sayılıyor.

Ripple davasında yeni gelişme

SEC ve Ripple davasını yakından takip eden avukat James K. Filan, Blockchain şirketinin olumlu haberi avukatlarına yakın zamanda iletilen bir metin aracılığıyla aldığını doğruladı. Filan’ın tweet’inde “SEC, 30 Mart 2022’ye kadar Sanıkların değerlendirmesi için düzenlenmiş belgeleri ortaya koymaya yönlendirildi,” ifadelerini kullandı. Yönerge uyarınca, SEC, Davalı’nın değerlendirmesi için düzenlenmiş belgeleri 30 Mart 2022’ye kadar sunmakla görevlendirilmiştir.

https://twitter.com/FilanLaw/status/1508481064817332228

Geçen hafta Ripple tarafından sunulan bir önergede şirket, düzeltilmiş belgelerin kopyalarını aldıktan sonra SEC’in belgelerde herhangi bir düzeltme yapması gerekip gerekmediğini analiz edip belirleyeceğini belirtti. Mahkemenin SEC’i Ripple’ın analizi için düzeltilmiş belgeler üretmesi için görevlendirmesiyle, Davalı’nın yanıtının 4 Nisan 2022’de veya öncesinde sunulması bekleniyor.

XRP fiyatında artış yaşandı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bir yıldan fazla süredir devam eden davanın, yakında sonlanacağı düşünülüyor. Geçen hafta, SEC, kurum ve üçüncü taraflar arasında seçilen toplantı notlarının belirli bölümlerinin yeniden düzenlenmesi için izin talep eden bir önerge sunmaya karar veren Müzakere Süreci Ayrıcalığı (DPP) kuralından yararlandı. SEC, yeniden düzenlemek istediği bölümlerin kamu yönlendirmesi yerine yazarın kişisel görüşünü vurguladığı endişelerini dile getirdi.

BTC Piyasası: Ripple (XRP) İçin Yarın Büyük Gün: Evraklar Açılıyor! 1

Bu sırada, XRP’nin fiyatında bir artış yaşandı. Mahkemeye dair ortaya çıkan yeni gelişmelerin ardından, Blockchain şirketinin çıkardığı token olan XRP, gün içerisinde 0.90 dolarlık en yüksek seviyesine çıktı. Yazım sırasında, yüzde 1.4’lük bir yükselişle 0.87 dolardan el değiştiriyor. Kripto para biriminin son 7 gündeki yükselişi yüzde 4.3, son 14 gündeki yükselişi ise yüzde 12.7 seviyelerinde olarak gözlemleniyor. Yarınki belge sunumunun ardından fiyatın nasıl hareket edeceğini ise zaman gösterecek.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap