Ripple xRapid Çözümünün Bir Parçası Olarak 3 Yeni Kripto Borsasıyla Ortaklık Kuruyor

Ripple xRapid Çözümünün Bir Parçası Olarak 3 Yeni Kripto Borsasıyla Ortaklık Kuruyor

Paylaş
Ripple xRapid Çözümünün Bir Parçası Olarak 3 Yeni Kripto Borsasıyla Ortaklık Kuruyor

Ripple, 16 Ağustos’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre, sınır ötesi ödeme anlaşması ürününe üç dijital para birimi borsası ekledi.

Ripple, ABD merkezli Bittrex, Meksikalı Bitso ve Filipin Coins.Ph kripto ticaret platformlarıyla “varlıklı” bir dijital varlık borsa ekosistemi oluşturma girişimi ile ortaklık kurmuştur.

Yeni ortaklar, Ripple’in xRapid ödemeleri çözümünün sırasıyla XRP ve ABD doları, Meksika pesoları ve Filipin pesoları arasında hareket etmesini sağlayacak. Ripple operasyonel prensibini şu şekilde açıkladı:

“Bittrex ile hesabı olan bir finans kurumu (FI), Bittrex’te XRP’ye anında dönüşen xRapid aracılığıyla ABD doları cinsinden bir ödeme başlatır. XRP’deki ödeme tutarı XRP Defterine, daha sonra Bitso’ya Meksika pesosu likidite havuzu üzerinden çözümlenerek XRP’yi anında fiat’a dönüştürür ve hedef banka hesabına yatırılır.”

XRapid, finans kurumları arasında uluslararası fiat transferlerini kolaylaştırmak için geliştirilen Ripple’in blok zinciri tabanlı gerçek zamanlı brüt ödeme sistemi için bir likidite çözümüdür. Ripple Baş Piyasa Stratejisti Cory Johnson şöyle dedi:

“Zaten birkaç başarılı xRapid uygulaması gördük ve bu yıl içinde ürünü betadan seri üretime taşıdıkça, bu borsa ortakları, finansal kuruluşlara ödemelerinin farklı para birimleri arasında sorunsuz bir şekilde hareket edeceği rahatlığını ve güvencesini sunmamızı sağlayacak.”

Mayıs ayında ABD ve Meksika arasındaki ödemeleri test eden xRapid platformu pilot uygulamasına katılan finans kurumları, yüzde 40-70 oranında işlem tasarrufu sağladığını bildirdi. Ayrıca, katılımcılar işlem hızında 2-3 güne kadar “iki dakikadan biraz fazla” bir gelişme kaydettiler.

Testin sağlam ürün performansı göstermesine rağmen, Ripple baş kriptografı David Schwartz, bankaların düşük ödüllendirilebilirlik ve gizlilik sorunlarını gerekçe göstererek uluslararası ödemeleri işlemek için Blockchain’i yerleştirme olasılığının düşük olduğunu iddia etti.

Bu haftanın başlarında yapılan bir duyuruda, Ripple’in Blockchain teknolojisi ile uluslararası ödemeleri hızlandırmak için Çin pazarına girmeyi düşündüğünü bildirdi. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap