Ripple ve SEC davasında yaklaşan önemli tarihler

Ripple ve SEC davasında yaklaşan önemli tarihler

Paylaş
Uzman Coin: Ripple ve SEC davasında yaklaşan önemli tarihler

Ripple‘ın resmi avukatı olmasalar da, SEC davasında şirket adına özellikle sosyal medyadan bilgilendirmelerde bulunan birçok avukat mevcut ve bunlardan biri de James Filan. Twitter’da Ripple topluluğunun dikkatle takip ettiği isimlerden biri olan Filan, Ripple-SEC davasıyla ilgili olarak önemli tarihleri paylaştı.

SEC’nin talebine Ripple cevabı: 7 Ekim

Genelde telekonferans şeklinde yapılan duruşmalardan birinin tarihi 7 Ekim yani bugün… Duruşmanın konusu ise SEC’nin Ripple’ın her talep ettiği belgeyi mahkemeye sunmak zorunda olup olmayacağı…. SEC daha önceki talebinde böyle bir zorunluluğun olmaması gerektiğini belirtmişti. İşte Ripple avukatları bugün, SEC’nin bu “zorunda olmama” talebine cevap verecek ve hakim Netburn’ü ikna etmeye çalışacak. Ripple tarafı özellikle SEC içindeki kripto para işlem detaylarıyla ilgili belgeleri ve konuşmaları elde etmek istiyordu. SEC ise, çalışanlarının geçmişteki bu konuşmalarının gizlilik yasası tarafından korunduğunu iddia ediyor ve konunun davayla hiçbir ilgisi olmadığını, kişisel bilgilerin mahkemeye verilmemesi gerektiğini savunuyor.

Yarın ise bu kez Ripple’ın şirket içi konuşmaları…

Ekim ayındaki diğer ömnemli duruşma günü ise çok uzak değil, yarın… Yine telekonferans şeklinde yapılacak duruşmada, Ripple SEC’nin bir talebine daha cevap verecek ancak konu bu kez Ripple’ın şirket için konuşmaları… Hatırlanacağı üzere SEC, Ripple şirketinin yöneticilerinin başta Slack programı dahil olmak üzere birçok iletişim platformundaki konuşmalarının kendilerine ulaştırılmasını talep etmişti. İşte Ripple tarafı SEC’nin bu talebine cevap verecek. SEC, özellikle Brad Garlinghouse, Chris Larsen ve diğer önemli statüdeki yöneticilerin XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı hakkındaki konuşmalarını talep ediyor.

12 Kasım’da keşif süreci bitiyor

Bilindiği üzere davadaki iki taraf da, iç yazışma belgelerinin verilmesi konusunda uzun süredir isteksiz davranıyor. Hatta belge verilmesi kararı çıkan konularda bile yavaş davranılması söz konusu…

Davayla ilgili “keşif süreci” adı verilen dönem ise 12 Kasım’da sona erecek. Daha önce uzatılan keşif süreci iki tarafın ortak talepleriyle son olarak 12 Kasım’a kadar uzatılmıştı. 12 Kasım tarihinden sonra ise herhangi bir uzatma durumu söz konusu değil. Dolayısıyla davanın asıl süreci de bu tarihin ardından başlayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap