Ripple ve SEC Bugün Mahkemeye Çıkıyor! Beklentiler Ne?

Ripple ve SEC Bugün Mahkemeye Çıkıyor! Beklentiler Ne?

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple ve SEC Bugün Mahkemeye Çıkıyor! Beklentiler Ne?

Ripple taraftarı avukat John Deaton, XRP topluluğuna kıymetli bir açıklama yaptı. Avukat, bugün federal mahkemede ödeme devine karşı bir toplu dava duruşması olduğunu söyledi. Token’ı elinde tutan ya da ziyanına satan XRP sahipleri Ripple’a karşı toplu dava açtı. Yargıç ise avukatının duruşmaya katılmasına müsaade vermedi.  İşte detaylar…

Federal Mahkeme’de Zakinov ve Ripple davası var

Zakinov ve Ripple davasının duruşması, XRP sahiplerinin argümanlarıyla ilgili olarak karşımıza çıkıyor. Davacı Bradley Sostak, davaya katılan XRP sahiplerinden biri. Ayrıyeten token’ın bir menkul değer olduğuna katiyen inanıyor. Sonuç olarak Sostak, toplu davada baş davacı olmayı talep etti. Mahkemeyi, XRP tokenlerini ziyanına satın alan, elinde tutan yahut satan tüm XRP sahiplerinden oluşan bir sınıf oluşturmaya çağırdı. XRP sahiplerinin listesi, ABD mali düzenleyicisi Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı tartışmasında Ripple’ın yanında yer alan 75.890 iştirakçiyi da içeriyor.

İkinci küme, “XRP “nin bir menkul değer olmadığı tarafındaki savunmasında şirketin yanında yer aldı.  Duruşma, Ripple’ın direkt satışlarıyla sonlu olmadığı ve altcoinin “menkul kıymet” olarak görülmediği ülkeler de dahil olmak üzere ikincil ve memleketler arası satışları kapsadığı için XRP sahipleri için kilit değer taşıyor.

Duruşmanın XRP sahipleri üzerindeki tesiri ne olabilir?

İki farklı XRP sahibi kümesi, duruşmayı dikkatle izliyor. Bu iki küme şu formda: SEC’e karşı açılan davada Ripple’ın yanında yer alanlar ve firmayı toplu bir dava ile eleştirenler. Mahkemenin kararı muhtemelen her iki küme üzerinde tesirli olacak. Davanın SEC’in Ripple’a karşı açtığı davaya misal bileşenleri var. Bu nedenle yargıcın Ripple’ın birincil ve ikincil XRP token satışları için sorumlu tutulması gerekip gerekmediğine ait kararı varlığın fiyatını ve sahiplerinin hissiyatını etkileyecek.

Şu anda, XRP fiyatı sahiplerine yaklaşık yüzde 2 kar sağladı ve varlık yükseliş trendinde. Bir XRP topluluğu üyesi olan Huber’e nazaran, davanın çözülmeden evvel haftalarca, aylarca sürmesi mümkün. Sonuç olarak Zakinov v. Ripple toplu davasına ait bir duruşmanın bugün ilerleyen saatlerde yapılması planlanıyor. ABD yasal ve düzenleyici haber platformu CryptoLaw’a nazaran, duruşma bugün Kaliforniya federal mahkemesinde gerçekleşecek.

İlginç bir biçimde, yargıç, süreçlere katılmaları gereken sırf 500 şahsa çevrimiçi erişim müsaadesi verdi. Lakin davada kripto para ünitesine sahip olan, ziyanına satanlar ve hala varlık sınıfını elinde tutan başka yatırımcılar da dahil olmak üzere tüm XRP sahipleri yer almak istiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap