Ripple Uluslararası Ödemeleri Hızlandırmak İçin Çin Pazarına Giriyor

Ripple Uluslararası Ödemeleri Hızlandırmak İçin Çin Pazarına Giriyor

Paylaş
Ripple Uluslararası Ödemeleri Hızlandırmak İçin Çin Pazarına Giriyor

Ripple CEO’su, 15 Ağustosta verdiği bir röportajda, Ripple‘nin dağıtılan defter teknolojisini (DLT) sınır ötesi ödemelere uygulayabilmek için Çin pazarına girmeyi düşündüklerini söyledi.

Ripple’nin Avrupa Birliği stratejik hesaplarından sorumlu başkan yardımcısı Jeremy Light, bir telefon görüşmesinde şirketin DLT ile uluslararası ödemeleri hızlandırmak için Çin pazarına girmek istediğini söyledi. Light, Çin kesinlikle büyük bir ülke ve ilgi bölgesi dedi.

Blockchain, kripto paranın altını çizen teknoloji. Ripple’nin Blockchain sistemi başlangıçta ödeme işlemlerini hızlandırmak için tasarlandı. Sistem daha sonra 100’den fazla finans kuruluşunu kendi ağına çekti. Ripple’nin portföyü, UniCredit, Santander, UBS ve diğerleri gibi önde gelen finans sektörü oyuncularını içeriyor olsa da, şirketin ödeme çözümleri sunan yerel fintech firmalarının güçlü rekabetiyle karşılaşması muhtemeldir.

Şubat ayında, Ripple, ABD, Avrupa ve Çin genelinde müşterilerine daha hızlı ve daha az maliyetli sınır ötesi işlemler sunmak için Çin ödeme hizmeti sağlayıcısı LianLian ile ortaklık kurarak Çin pazarına girme girişiminde bulunmuştu.

Son zamanlarda teknoloji devi Tencent, faturalar için Çin’in ilk dijital faturasının piyasaya sürülmesini sağlayan bir pilot Blockchain ekosistemi uygulamaya koydu. Bu sistem, Devlet Vergi Dairesi’nin resmi onayını almış ve tüketiciler, tüccarlar ve vergi makamları tarafından kapsamlı bir şekilde kullanılmak üzere tasarlanmış olan tek pilot uygulamadır.

Mobil ve online ödeme platformu Alipay’in arkasındaki şirket olan Ant Financial, yatırımcılarla haziran ayında bir dizi C sermayesi finansmanı için 14 milyar dolar güvence sağlamaya yönelik kesin anlaşma imzaladı. Şirket, kaynaksız ve düşük bütçeli tüketicilere finansal hizmetler sunabilmek için fonları Alipay’in blok zincirini ve diğer yenilikçi teknolojileri hızlandırmak için yeniden planladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap