Ripple Sınır Ötesi Ödeme Çözümüne Bu İki Ülkeyi Dahil Ediyor

Ripple Sınır Ötesi Ödeme Çözümüne Bu İki Ülkeyi Dahil Ediyor

Paylaş
Ripple Sınır Ötesi Ödeme Çözümüne Bu İki Ülkeyi Dahil Ediyor

Kriptokoin – Ripple, İsteğe Bağlı Likidite (ODL) olarak adlandırılan XRP tabanlı sınır ötesi havale platformunun genişletilmesiyle ilgili yeni ayrıntıları ortaya koyuyor.

Şirketin küresel operasyonlar başkanı Eric van Miltenburg, ODL’nin iki ek ülkeye geldiğini doğruladı.

Ripple’ın Singapur’daki son Swell konferansından sonra yapılan yeni röportajda ODL’nin Avustralya’ya geleceğine daiar haberleri doğrulayan Miltenburg bu platformun Tayland’da 2020’de başlayacağını açıkladı:

“Meksika’yı geçen yıl başlattık. Bundan sonra Filipinler’i başlattık. Dün, sahnede Avustralya’nın çevrimiçi olacağını duyurduk.

Ayrıca yol haritasındaki ülkelerin bir listesi var. Tayland 2020’de bunlardan biriydi.”

Miltenburg, Ripple’ın zaman ayırdığını ve yasal netlik konusundaki endişeler nedeniyle ODL’yi yeni pazarlarda başlatırken çok dikkatli olduğunu söyledi.

“Dünyadaki yetki alanlarına bağlı olarak, düzenleyiciler dijital varlıkların nasıl kullanılacağı konusunda farklı görüşlere sahipler.

Örneğin, en uç noktalarda Çin veya Hindistan’a bakıyorsunuz ve dijital varlıklara karşı dost değiller. Diğer pazarlar daha ileri bir bakış açısına sahipler.

Bu yüzden, müşterilerimizin rahat olmasını sağlamak için rahat olabileceğimiz ve herhangi bir şey için endişelenmelerine gerek kalmayacakları bir pazarda piyasaya çıkma konusunda temkinli davrandık.”

Ripple, Ekim 2018’de ODL’yi xRapid adıyla yeniden başlattı.

ODL, XRP’yi birkaç dakika içinde sınırlar arasında geçişi sağlamak için köprü para birimi olarak kullanmak üzere tasarlanmış durumda.

Finansal kurumlardan fiat kabul edebilecek ve XRP’de eşdeğer değeri yerel para birimine dönüştürüldüğü başka bir döviz piyasasına gönderebilecek kripto borsalarını kullanarak çalışır.

Varlıkların XRP’de tutulduğu süre, volatiliteyi düşük tutmak için birkaç saniye sürecek şekilde tasarlanmış durumda.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap