Ripple-SEC davasında keşif süreci bir kez daha uzatılıyor

Ripple-SEC davasında keşif süreci bir kez daha uzatılıyor

Paylaş
Uzman Coin: Ripple-SEC davasında keşif süreci bir kez daha uzatılıyor

SEC-Ripple davasında son dakika gelişmesi yaşanıyor. ABD medyasından FOX Business’ın haberine göre; dava sürecinin önemli bölümlerinden birini oluşturan “Keşif süreci” 1 ay uzatıldı.

İkinci kez uzatılıyor

Bilindiği üzere “Keşif süreci”nin bitiminin ardından asıl dava süreci başlıyor. Ancak davanın en başında, 2021’in Kasım ayı olarak belirlenen keşif süreci bitiş daha sonra, SEC’nin talebi üzerine 14 Ocak’a ertelenmişti. Şimdi bu tarihe 2 gün gibi kısa bir süre kala ise süreç bir keaz daha uzatılacak. Konuyla ilgili resmi açıklama hala yok ancak FOX business muhabiri Eleanor Terrett’e göre yarınki resmi mahkeme dosyasına bu bilgi işlenmiş olacak.

Omicron varyantı sebep gösterilecek

Terrett’in haberine göre, sürecin bir ay daha uzatılmasının sebebi ise koronavirüsün Omicron varyantının ABD’de hızla yayılması… Tüm dünyada rekor seviyeye ulaşan vaka sayısı ABD’de dün 672 bin olarak (24 saatte) açıklanmıştı.

Dava duruşmalarının büyük çoğunlu şu ana kadar çevr,miçi ortamda yapılmasına rağmen neden böyle bir kararın alındığıyla ilgili bir açıklama ise henüz yok.

Twitter’dan haberi duyuran FOX muhabirinin tweet’inin altına da sürecin uzamasının gereksizliğiyle ilgili birçok yorum yapıldı ve mahkeme hakimi Netburn’e de tepki gösterildi.

Uzmanlar ise sürekli uzayan ve iki tarafın da tam anlamıyla birbirine üstünlük kuramadı davada, Ripple şirketinin artık çok daha avantajlı konuma geçtiğini belirtiyorlar.

SEC başkanı Gary Gensler’ın da şu ana kadar davayla ilgili sessiz kalması, hatta geçtiğimiz günlerde kendisine sorulan Ethereum’un bir menkul kıymet olup olmadığıyla ilgili soruyu da cevapsız bırakması, süreçte Ripple’ın üstünlüğü olarak nitelendiriliyor.

Bilindiği üzere Ripple şirketi, XRP’yi de Bitcoin ve Ethereum gibi menkul kıymet olmayan bir varlık olarak görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap