Ripple, MoneyGram ile anlaşmasını genişletiyor

Ripple, MoneyGram ile anlaşmasını genişletiyor

Paylaş
Ripple, MoneyGram ile anlaşmasını genişletiyor

Fintek girişimi Ripple, Amerikalı para transferi servisi MoneyGram’a 20 milyon dolar daha yatırım yaptı ve bu nedenle bir basın açıklamasına göre anlaşmayı toplam 50 milyon dolara tamamladı.

Son aşamada, Ripple MoneyGram hisselerini 4.10 dolardan aldı. Şimdi, California kuruluşu, şirketin hisselerinin yüzde 9,95’ine sahip hale geldi:

MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes:

Ripple ile olan ortaklığımız hem geleneksel para transferi hem de dijital varlık endüstrisi için son derece önemli. ilk defa olarak, para birimlerini saniyeler içinde gönderiyoruz. Bu ilk başarı, Talep Üzerine Likidite sistemini (ODL) kullanımımızı genişletmeyi teşvik ediyor. Ripple gibi şirketlerle ortaklıklar yenilikçiliği destekliyor ve daha iyi müşteri deneyimleri oluşturmak için yatırım yapmamızı sağlıyor. Büyümemizi yeni koridorlara taşımayı, yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeyi umuyorum.

Ripple ve Amerikan şirketi MoneyGram (NYSE: MGI), ilk anlaşmalarını 2018 yılının başında tamamlamıştı. MoneyGram, bu yaz XRP tabanlı xRapid kullanmaya başladı.

Holmes daha önce ABD ile Meksika arasındaki transferlerin yüzde 10’unun Ripple’in XRP tokenini kullanarak On-Demand Liquidity (ODL) tarafından yapıldığını söyledi. Yıl sonuna kadar, şirket dört ödeme kanalı daha ekleyerek ODL kullanımını genişletmeyi planlıyor.

fxstreet

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap