Ripple kurucusu, aldığı milyarlarca XRP’nin yarısını sattı

Ripple kurucusu, aldığı milyarlarca XRP’nin yarısını sattı

Paylaş
Ripple kurucusu, aldığı milyarlarca XRP’nin yarısını sattı

Ripple’ın kurucularından biri olan ancak 2013 yılında şirketten ayrılan ve daha sonra Stellar’ı kuran Jed McCaleb, ayrılırken 9 milyar XRP sahibiydi ve Ripple ile piyasaya devasa miktarda XRP satmaması için bir anlaşma imzalamıştı. İlk olarak 2014’te imzalanan fakat 2016’da revize edilen anlaşmaya göre McCaleb’in her gün satabileceği XRP miktarı, XRP’nin günlük hacminin belirli bir yüzdesine göre olabilecekti.

XRP Arcade kurucusu Leonidas Hadjiloizou, Ripple tarafından McCaleb’in XRP satış cüzdanına XRP göndermek için kullanılan hesapları tanımladı ve eski kurucu ortağın zaman içindeki XRP satışlarını tespit etti.

Hadjiloizou’nun bulgularına göre, McCaleb’in XRP’leri Bitstamp aracılığıyla XRP satılan 1 hesap ve 3 ayrı hesapta tutuluyor.

Aşağıdaki tabloda hangi cüzdanda ne kadar XRP bulunduğu görülüyor:

Kaynak: XRP Arcade

Ayrıca Hadjiloizou tarafından sağlanan bir grafikte de söz konusu XRP satışları, CoinMarketCap’teki günlük hacimle kıyaslandı:

Grafik, McCaleb’in XRP satışlarıyla CoinMarketCap’teki hacim arasındaki benzerlikleri ortaya koyarken Hadjiloizou buradaki hacim verilerinin çok büyük bir yüzdesinin sahte olduğunu vurguladı.

Ek olarak grafikte 2019’un Ocak ve Haziran ayları arasında herhangi bir satış olmaması dikkat çekiyor. Genel tabloda ise McCaleb’in XRP satışlarının piyasada istikrarsızlık yaratacak ölçekte olmadığı anlaşılıyor.

Eski kurucu ortak, bugüne kadar aldığı XRP’lerin yarısını sattı ve geride 4.5 milyar adetten biraz fazla bir miktar kaldı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap