Ripple Kurucu Ortağı, Bitcoin’in (BTC) Yasaklanmasını İstediği Tezlerini Reddetti

Ripple Kurucu Ortağı, Bitcoin’in (BTC) Yasaklanmasını İstediği Tezlerini Reddetti

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Kurucu Ortağı, Bitcoin’in (BTC) Yasaklanmasını İstediği Tezlerini Reddetti

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Ohio Cumhuriyetçi ABD Temsilcisi Warren Davidson tarafından atılan bir tweet’e yanıt olarak, Bitcoin’in yasaklanmasını istediği iddiasını redetti.

Larsen, tamamen yenilenebilir enerjiye geçmenin uygulanabilir uzun vadeli bir çözüm olmadığına inanıyor. Zira proof of work algoritması sadece en ucuz enerjiyi bulmayı teşvik ediyor.

Larsen daha önce Bitcoin’in enerji tüketen konsensüs mekanizmasını hedefleyen 5 milyon dolarlık bir reklam kampanyası başlatmak için Greenpeace ABD ile birlikte çalıştı. Yapılan bu girişimi, lider kripto paraya yapılan doğrudan bir saldırı olarak gören Bitcoin topluluğu oldukça sert eleştirilerde bulundu.

Larsen, kendisinin de Bitcoin sahibi olduğunu ve gelecekte başarılı olmasını istediğini bu yüzden çok da olası olmayan bir kod değişikliği için bastırdığını ifade etti.

Larsen Eylül ayında düzenleyicileri Bitcoiners’ları cezalandırmaya çağırmıştı. Larsen ayrıca Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’i proof-of-work üzerinde çalıştığı için bir “kahraman” olarak nitelendirmişti.

Ripple kurucu ortağı, Ethereum’un proof-of-stake algoritmasına geçtiğinde, Bitcoin’in Eth ile rekabet etmesinin zor olacağına inanıyor. Larsen, ETH’nin beklenen güncellemesinin ardından enerji tüketimini %99,95 oranında azaltacağına inanıyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap