Ripple için yeni iddia: “Davadan sonra halka arz olacak”

Ripple için yeni iddia: “Davadan sonra halka arz olacak”

Paylaş
Uzman Coin: Ripple için yeni iddia: “Davadan sonra halka arz olacak”

Aralık ayından bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC ile davası devam eden Ripple şirketiyle ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Ripple’ın en büyük 3. taraf yatırımcılarından olan Japon varlık yönetim şirketi SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitao, şirketin halka açılma plânları yaptığını söyledi.

Tokyo merkezli finansal hizmetler, varlık yönetimi ve biyoteknoloji firması SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitao, şirketinin 2021 yılı ilk çeyrek finansal raporlama toplantısında hissedarlara Ripple şirketinin halka açılmak planından bahsetti.

Kitao, Ripple’ın SEC ile olan davasından sonra halka açılmayı planladığını ve bu hamle için davanın bitmesini beklediğini söyledi. Kitao ayrıca, halka arzın ardından SBI Holdings’in de Ripple’a yaptığı yatırımların karşılığını alacağını düşündüğünü belirtti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da geçtiğimiz sene Ocak ayında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda konuşmuş ve halka arzların kripto para ve blokzincir evreninde daha fazla görülmeye başlanacağını söylemişti. Garlinghouse Ripple’ın da bu şirketlerin arasında olacağını düşündüğünü belirtmişti.

Ripple’ın kendi token’ı olan XRP, SEC’nin Aralık ayında açtığı davanın ardından çok ciddi bir düşüş yaşamış ve 0.20 doların da altına inmişti. Ancak zaman geçtikçe Ripple şirketinin savunması kripto para evrenini ikna etmiş ve yatırımcılar XRP yatırımlarını artırmışlardı. Kısa süre önce 1 doları aşan XRP, haberin yazıldığı dakikalarda ise 1,54 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan bugün davada bir başka önemli bir gün olacak. Taraflar ve mahkeme heyeti, konferans görüşmesinde bir araya gelecekler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap