Ripple Halka Açılırsa XRP Fiyatı Nasıl Etkilenir?

Ripple Halka Açılırsa XRP Fiyatı Nasıl Etkilenir?

Paylaş
Ripple Halka Açılırsa XRP Fiyatı Nasıl Etkilenir?

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde şirketin halka açılabileceğini açıklamıştı. Garlinghouse’un bu açıklamaları XRP takipçilerini şimdiden ikiye böldü.

Destekleyenler

Ripple CEO’su Garlinghouse, Davos’ta yaptığı açıklamalarda şirketin önümüzdeki aylarda kendi halka arzını düzenleyebileceğinden ve Ripple hisselerinin halka açılabileceğinden bahsetti. Kendisinin bu açıklamaları kripto para topluluğunu adeta ikiye böldü.

Bazı XRP takipçileri Garlinghouse’un bu açıklamalarının ardından Ripple’ın bu hamlesini desteklediklerini söylemeye başladılar.

MichaelB, Ripple’ın halka açılmasının şirket adına olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyor. Kendisinin görüşlerine göre şirket, düzenleyeceği IPO sayesinde daha geniş bir kitleye hitap etmeye başlayabilir.

Bu şekilde düşünen tek isim MichaelB değil. Eric Dadoun da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda Ripple IPO’sunun kimseyi endişelendirmemesi gerektiğini, bunun şirket için iyi bir gelişme olabileceğini vurguladı.

Başka bir XRP takipçisi, şirketin halka açılmasının XRP fiyatını da olumlu etkileyeceğini ve XRP’nin olası bir IPO sonrasında yükselişe geçebileceğini düşünüyor. Kendisinin görüşlerine göre Ripple, halka açılarak toplayacağı paraları daha fazla ortaklık kurmak için kullanabilir ki bu da XRP’yi harekete geçirir.

Herkes Aynı Görüşte Değil

Ripple’ın halka açılma ihtimali bazı takipçiler tarafından desteklense de herkesin aynı görüşte olmadığını söyleyebiliriz.

Bazı kripto para takipçileri şirketin bu hamlesini son derece gereksiz buluyor, Ripple’ın IPO’ya ihtiyaç duymadığını vurguluyorlar. Twitter’daki GreenEggsnHam adlı bir kripto para takipçisine göre Ripple zaten yüklü miktarda yatırım aldı ve cüzdanında yine yüklü miktarda XRP tutuyor.

Ripple’ın artık daha fazla yatırım almaya ihtiyacının olmadığını söyleyen bu takipçiye göre şirketin halka açılmak istemesinin tek nedeni daha fazla para kazanma isteği.

Kesin Bir Karar Yok

Ripple CEO’su Davos’ta yaptığı açıklamalarda şirketin halka açılabileceğinden bahsetse de kesin bir yorum yapmadı.

Garlinghouse önümüzdeki 12 ay içerisinde bazı kripto para şirketlerinin kesinlikle halka açılacağını, Ripple’ın da bunların arasında olabileceğini söyledi. Kendisinin bu açıklaması şirketin bir IPO düzenleyeceği iddialarını epey güçlendirse de ortada henüz kesin bir duyuru yok.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap