Ripple genişleme siyasetine devam ediyor: Bitstamp paylarını aldı

Ripple genişleme siyasetine devam ediyor: Bitstamp paylarını aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple genişleme siyasetine devam ediyor: Bitstamp paylarını aldı

Investing.com – Ripple, son günlerde büyüme maksatlı gelişmelerle kripto gündeminde yerini alıyor.

Ripple, uzun müddettir SEC ile ilgili davasında yaşanan gelişmelerle gündeme geliyordu. Lakin son vakitlerde Blockchain şirketi, büyüme odaklı yaklaşımıyla yaptığı atılımlarla isminden kelam ettiriyor. Ripple ile ilgili son gelişme ise şirketin dijital varlık odaklı yatırımlarıyla bilinen Pantera Capital’ın sahip olduğu Bitstamp paylarını satın aldığı ortaya çıktı. 

Pantera Capital’ın Birleşik Krallık merkezli kripto borsası Bitstamp’a yatırımı 2013 yılında 10 milyon dolarlık fonlamaya dayanıyor. Borsa hisselerini 10 yıl boyunca elinde tutan Pantera  Capital’ın bu payları artık neden Ripple’a satmaya karar verdiği merak konusu oldu.

Hisse satışı ile ilgili yapılan yorumlar ortasında bunun bir şirket satın alımı olarak değerlendirilmemesi gerektiği üzerinde duruldu. Ripple’ın bu atağının Likitide Merkezi (LH) ve İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetlerinin genişletilmesine yönelik bir atılım olduğu varsayım ediliyor. O denli ki Bitstamp borsası, Ripple’ın ODL hizmetindeki en stratejik ortaklardan biri. 

Bu pay alımının ortaya çıkmasından evvel ise Ripple, İsviçre merkezli dijital varlık saklama hizmeti Metaco’yu satın alarak dikkatleri üzerine çekti. Ripple, Metaco’nun alınmasıyla varlık tokenizasyonu ve nezaret alanındaki genişleme amacını ortaya koydu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise bir mühlet evvel bu satın alımlar konusunda ipuçları vermişti. Garlinghouse, kripto şirketinin çeşitli alanlarda faaliyetlerini artırmak için 1 milyar dolarlık bir fon ayırdığını bildirmişti. 

Kripto dalında büyüme ataklarına devam eden Ripple’ın SEC ile devam eden yasal çabasında ise sona gelindiği düşünülüyor. Ripple, son davasında Hinman evraklarının açıklanmasına yönelik kararla moral buldu ve Garlinghouse, davayı kazanacaklarına dair umutlarının daha da arttığını açıkladı. Ripple ile SEC ortasındaki davanın 2 ila 6 ay ortasındaki süreçte sonuçlanması bekleniyor. 

XRP’de son durum

Ripple’ın lokal varlığı XRP ise SEC ile ilgili gelişmeler dışında şirket haberlerine reaksiyon vermiyor. XRP, geçen hafta %7 bandında bedel karının akabinde 4 haftalık düşüş trendine reaksiyon verdikten sonra bu hafta hafif satıcılı hareket ederek 0,45 dolardan süreç görüyor.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap