Ripple Fiyatı, Bu Borsada Sıfıra Düştü! Açıklama Geldi!

Ripple Fiyatı, Bu Borsada Sıfıra Düştü! Açıklama Geldi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Fiyatı, Bu Borsada Sıfıra Düştü! Açıklama Geldi!

Bugün kripto para borsası Bitrue’da Ripple fiyatı ani ve sert bir düşüşe şahit oldu. Bu durum, varlıktaki birden fazla long durumun tasfiye edilmesine yol açtı.

Ripple fiyatı Bitrue’da 0,0001 dolara düştü, long durumlar tasfiye oldu

XRP’nin fiyatı, Singapur merkezli önde gelen bir borsa olan Bitrue’nin vadeli süreçler daima piyasasında kısa bir müddet için 0,0001 dolara kadar düştü. Düşüşten sonra süratli bir toparlanma oldu. Buna karşın, borsadaki kullanıcıların tuttuğu birden fazla XRP long durumu aktif bir formda tasfiye oldu. Düşüş bugün meydana geldi. Avustralya merkezli XRP yanlısı bir avukat ve kripto meraklısı olan Bill Morgan, bunu kamuoyunun dikkatine sundu. Morgan’ın açıklaması, etkilenen birkaç Bitrue müşterisinin Twitter’dan şikâyetlerini lisana getirmesinden kısa bir mühlet sonra geldi.

Morgan’ın tweet’i XRP’nin 0,001 dolara düştüğünü söylüyor. Lakin çok sayıda kullanıcı ekran imajından elde edilen datalar, varlık tekrar yükselmeden evvel düşüşün bugün 0,0001 dolara kadar derinleştiğini ortaya koyuyor. Borsadaki müşterilere nazaran, 0,0001 dolarda hiçbir satın alma buyruğu yerine getirilmedi. Bu nedenle aksaklık kullanıcıların çöküşten yararlanmasına müsaade vermedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Fiyatı, Bu Borsada Sıfıra Düştü! Açıklama Geldi! 1Ripple fiyatı 0,0001 dolara düştü

Bazı müşteriler sorunu bir aksaklık olarak tanımladı. Öte yandan, çok sayıda müşteri de bunun kasıtlı olduğunu argüman ediyor. Bu spekülasyonlar, raporlama sırasında Bitrue’den resmi bir basın açıklamasının yokluğunda karar sürdü. Sorunun ortaya çıkmasından saatler sonra bile borsa mevzuyu kamuya açıklamadı.

Ancak bulgular, borsanın mağdur müşterilere e-postaları aracılığıyla kişisel olarak cevap verdiğini gösteriyor.

Bitrue, XRPL ekosistemi ve Ripple ile olan dostça bağlantısı nedeniyle XRP yatırımcılarının en çok kullandığı borsalardan biri. Bitrue, XRP’yi 2020 yılına kadar merkezi ticaret varlığı olarak konumlandırdı. Ayrıyeten borsa, ana akım tokenlerin birçoklarını XRP Ledger’da listeledi. Bu sorun, Bitrue’nin Shiba Inu, Ethereum ve Polygon da dahil olmak üzere çeşitli varlıklarda 22 milyon doların üzerinde kayıpla sonuçlanan büyük bir atağa uğramasından lakin iki hafta sonra ortaya çıktı. Bitrue müşterilerine tam tazminat teminatı verdi. Lakin, borsanın son Ripple fiyatı konusundaki aksaklık için müşterileri tazmin edip etmeyeceği şimdi muhakkak değil.

Son dakika: Bitrue, açıklama yayınladı ve olayı doğruladı

Kripto borsası açıklamada şu tabirlere yer verdi: “26 Nisan 2023 tarihinde, 07:15 – 07:16 (UTC) saatleri ortasında, sistemimizde XRP/USDT için belli siparişlerin yanlış fiyat ve ölçülerle verilmesine yol açan teknik bir aksaklık yaşadık.”

Bitrue, mevzuyu düzeltmek için sıraladığı aksiyonları gerçekleştireceğini söylüyor. Birinci olarak, 07:15 ile 07:16 (UTC) ortasında yapılan tüm durumlar aksine çevrilecek . Ayrıyeten, marj meblağı kullanıcı hesaplarına iade edilecek.

İkinci olarak, tasfiye edilen kullanıcılar için tüm kayıplar geçersiz olacak. Ayrıyeten, teminat fiyatları hesaplarına iade edilecek. Bunun için, XRP’nin uzlaşma fiyatının 0,4696’da, UTC saat 7: 15’te alınan fiyatı olarak işaretleneceğini söylüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap