Ripple destekçisi avukat, dava sonucuyla ilgili tahminlerini paylaştı

Ripple destekçisi avukat, dava sonucuyla ilgili tahminlerini paylaştı

Paylaş
Uzman Coin: Ripple destekçisi avukat, dava sonucuyla ilgili tahminlerini paylaştı

Kripto para yatırımcısı olmasının yanında ABD Menkul Kıymetler Borsası’nın (SEC), Ripple şirketine açtığı davada ilk günden bu yana Ripple’ı savunan avukat John Deaton, Twitter’dan ses getirecek yorumlarda bulundu.

“SEC bu yükü kaldıramaz, dava bitti”

Davayı Ripple şirketinin kazanacağını iddia eden ve SEC’nin iddialarını kanıtlama ihtimalinin olmadığını belirten Deaton şunları yazdı:

“DAVA TAHMİNİ:

Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e açılan dava artık bitti. Zaten açıldığı ilk gün de bitmişti. SEC’nin bu yükü kaldırması imkansız. SEC, iki yöneticinin de o dönemlerde XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu bildiklerini ya da bu konuda bilgi sahibi olup umursamaz şekilde işlerine devam ettiklerini kanıtlamak zorunda. SEC’nin bu umursamazlığı kanıtlaması için, o dönem XRP’nin bir menkul kıymet olduğu yönünde çok net yorumlar olması lazım.

ŞİMDİ KONUYLA İLGİLİ BAZI KANITLARA BAKALIM:

1) 2012 Perkins Coie yazışmaları: XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı sonucuna varıldı.

2) Nisan 2018’e kadar SEC, avukatlar da dahil olmak üzere çalışanlarının, XRP ve diğer kripto para işlemleri yapmalarına izin verdi.

3) 13 Haziran 2018: SEC hukuki yazışmaları XRP’nin bir menkul kıymet olduğu yorumunu yaptı ancak SEC avukatları bu sonuca varmadıklarını açıkladılar.

4) 14 Haziran 2018 Hinman konuşması: Hinman, Ethereum’un yeterli derecede merkeziyetsiz olduğu için artık bir menkul kıymet sayılamayacağını söyledi.

5) 20 Ağustos 2018’de Joel Kaltz ve Brad Garlinghouse, Clayton ve Hinman ile toplantı yaptılar. Brad Garlinghouse, XRP üzerinde hala net bir karar verilmediği için Ripple şirketinin de zor durumda olduğunu açıkça söyledi. Ancak ne Clayton ne de Hinman, Garlinghouse ya da Ripple tarafında XRP hakkında bir bilgi vermediler.

6) Ocak 2019’da Coinbase, SEC’ye gitti ve kurumun XRP hakkında menkul kıymet kararı vermediğini ve kendilerinin de bu yüzden XRP’yi listeleyeceklerini duyurdu. SEC, bu konuda hiçbir olumsuz görüş belirtmedi ve Coinbase 1 ay sonra Şubat’ta XRP’yi listeledi.

Tüm bunlara bakıldığında, Ripple tarafı, XRP’nin SEC için bile menkul kıymet olup olmadığının belli olmadığını öne sürebilir.”

SEC yöneticisi de “Ripple kazanır” demişti

Hatırlanacağı üzere SEC’nin eski yöneticisi Joseph Hall da, geçtiğimiz gün yaptığı bir yorumda “Dava artık öyle bir yere geld ki, SEC’nin istediği şekilde ilerlemiyor. Sonunda hakim ‘Eğer Ripple’ın yaptıklarını farkındaysanız, 2012’den beri neden sustunuz?’ da diyebilir. Davayı SEC kaybedebilir” demişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap