Ripple Davasında “Son Dakika” Gelişmesi: Ayrıntılar İstendi!

Ripple Davasında “Son Dakika” Gelişmesi: Ayrıntılar İstendi!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Davasında “Son Dakika” Gelişmesi: Ayrıntılar İstendi!

2020 yılının Aralık ayından bu yana süren Ripple ve SEC davasında yeni bir gelişme yaşandı. Ripple şirketine yakınlığıyla bilinen avukat James Filan, yeni bir tweet’te 2018 döneminin SEC Komisyon üyesi ile CEO Garlinghouse arasında yapılan toplantının detaylarını talep etti. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Ripple, Garlinghouse toplantısının detaylarını talep ediyor

Yakın tarihli bir tweet’te savunma avukatı James K. Filan, Ripple-SEC davasındaki en son gelişmeleri paylaştı. Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu CEO Brad Garlinghouse ve eski SEC üyesi Elad Roisman arasındaki toplantıdan notları vermeye zorlamak için bir talepte bulundu. Filan, gün içinde yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Ripple, Brad Garlinghouse ve SEC eski komisyon üyesi Elad Roisman arasında 2018’de yapılan toplantının detaylarını talep eden başvurusunu resmen yaptı. SEC ise gizlilik yasasına dayanarak bu talebi reddetti.

https://twitter.com/FilanLaw/status/1491954937563078675

SEC, müzakere sürecinin (DPP) ayrıcalığını ileri sürerek önergeye itiraz etti

Ripple’ın sözcülerine göre, SEC’in itirazı, mahkemenin bazı kayıtların yayınlanmasını emretmesinden sadece bir hafta sonra geliyor. SEC’in yaklaşımı, notların Ripple soruşturmasıyla ilgisi olmadığı için ajansın DPP’yi ele geçirmek için yasal bir dayanağı olmadığını iddia eden Hogan & Hogan’ın ortağı avukat Jeremy Hogan tarafından sorgulandı. SEC bir devlet kurumu olduğu için Ripple’ın mahkemeye yaptığı her başvuruyu kabul etmek zorunda değil ve sadece SEC uygun gördüğü dosyaları mahkemeye taşıyor. Jeremy Hogan, James Filan’in paylaşımına destek olarak şunları söyledi:

SEC’in aşağıda gösterildiği gibi burada DP Ayrıcalığını çağırmak için hiçbir gerekçesi yoktur, çünkü Solomon’a notların Ripple soruşturmasıyla ilgisiz olduğunu kabul etmiştir. SEC, Yargıç Torres’in temyizde onları serbest bırakmasını umarak, bu DPP ile bir Hail Mary girişiminde bulunuyor gibi görünüyor.

Ripple’a göre SEC, Garlinghouse toplantıda bulunduğu için notlara ihtiyacı olmayacağını belirtti. Şirket ayrıca, SEC’e sağlanan eşzamanlı toplantı kayıtlarının, Ripple CEO’sunun toplantıdan ayrıldığını gösterdiğini ve SEC’in düzenleyici belirsizliğin yarattığı yasal “araf”ı kabul ettiğine inanmasına yol açtığını iddia etti. Ripple talebinin SEC itirazından kurtulabilmesi için mahkeme hakimleri Sarah Netburn ve Analisa Torres onayı gerekiyor. Hatırlamak gerekirse Hakim Torres, bir yılı aşan dava sürecinde SEC’in gizliliğe dayalı ret kararlarından bazılarını geri çevirmiş ve dosyaların açığa çıkmasını talep etmişti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap