Ripple davasında SEC’nin “süre uzatma” talebini mahkeme kabul etti

Ripple davasında SEC’nin “süre uzatma” talebini mahkeme kabul etti

Paylaş
Uzman Coin: Ripple davasında SEC’nin “süre uzatma” talebini mahkeme kabul etti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 21 Mart tarihinde mahkemeye sunduğu “daha fazla keşif süresi gerekip gerekmediğinin araştırılması” talebi hakim Sarah Netburn tarafından kabul edildi. Ripple CEO’su Brad Galinghouse ve kurucu ortaklardan Chris Larsen, SEC’nin bu talebine “davanın yeterince uzatıldığı” gerekçesiyle itiraz etmişlerdi.

SEC, Ripple’ın cevabından 1 hafta sonra bildirecek

Davanın başından bu yana, alınan kararlar ve duruşmalarla ilgili detaylı bilgiler veren avukat James Filan Twitter hesabından, fazladan bilgiler de verdi ve Garlinghouse ve Larsen bu konu hakkındaki görüşlerini 8 Nisan’a kadar bildirmeleri gerektiğini söyledi. SEC’nin de, bireysel sanıkların cevabından sonraki 1 hafta içinde keşif süresinin uzatılması konusundaki fikrini bildirmesi gerekiyor.

Eğer Ripple tarafı konuyla ilgili cevabını 8 Nisan’dan önce verirse, SEC’nin cevap vermesi için gereken 1 haftalık süre de başlamış olacak.

Garlinghouse “Zafer” demişti

Hatırlanacağı üzere bu ay başlarında SEC, Ripple’ın duruşmalarda artık “adil bildirim” savunmasını yapmamasını talep etmişti. Mahkeme ise bu talebi reddetmişti. Garlinghouse bu kararı bir zafer olarak nitelendirmiş ve daha sonra da gidişattan memnun olduğunu söylemişti.

Taraflar arasındaki dava 2020 yılının Aralık ayından bu yana devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap