Ripple davasında SEC’den uzatma talebi

Ripple davasında SEC’den uzatma talebi

Paylaş
Uzman Coin: Ripple davasında SEC’den uzatma talebi

Aralık 2020’den bu yana Ripple ile SEC arasında devam eden davada sanıklar Brad Garlinghouse ve Chris Larsen de kişisel olarak da yargılanıyorlar. SEC ise, bu ikiliyle ilgili devam eden duruşmalarda 23 Mart’ta sona erecek olan keşif sürecini bir haftadan fazla olmamak kaydıyla uzatma talebinde bulundu.

Ripple itiraz etti

Öte yandan Ripple yöneticileri ise bu talebi reddettiler ve hakim Sarah Netburn’e itiraz mektubu yazdılar. Garlinghouse ve Larsen’in avukatlarının yazdığı mektupta, SEC’nin davayı yeterince uzattığı belirtildi ve şu ifadeler yer aldı:

“SEC zaten bu zamana kadar dava sürecini birçok kez uzatmıştır. Bundan sonra hiçbir şey, Ripple’ın XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını göstermesini engelleyemez”

SEC mektubunda, Ripple için Mayıs iddiası

SEC ayrıca mahkemeye sunduğu uzatma mektubunda, Ripple’ın Mayıs ayı ortası için bir karar oturumu teklifi yaptığı bilgisini de verdi. Ancak SEC talebinde böyle bir oturumun erken olacağı görüşünü savundu. Ayrıca, SEC mahkemeden tarafları ancak ek keşif ihtiyacı olup olmadığına karar verdikten sonra bir karar oturumunu tartışmaya yönlendirmesini istedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap