Ripple davası: XRP yatırımcılarının müdahil olma talebine yeşil ışık

Ripple davası: XRP yatırımcılarının müdahil olma talebine yeşil ışık

Paylaş
Uzman Coin: Ripple davası: XRP yatırımcılarının müdahil olma talebine yeşil ışık

Ripple ve SEC arasındaki davada önemli bir gelişme yaşandı ve hakim Analisa Torres, XRP topluluğunun mahkemeye müdahil olma isteğini kabul etti. SEC’nin karşıt talebi reddedilirken karar XRP topluluğu tarafından küçük de olsa bir zafer olarak yorumlandı.

XRP topluluğu adına hakim Torres’e talepte bulunan avukat John E. Deaton’a 10 bin 500 XRP yatırımcısı adına davaya müdahil olma başvurusu yapma hakkı tanındı.

Tarihler bile belirlendi

Hakim Torres ayrıca müdahil olma talebinin en geç 19 Nisan’a kadar sunulmasını istedi. SEC eğer bu duruma da itiraz ederse, Ripple şirketi, Brad Garlibghouse ve Chris Larsen’in de itiraza olan cevaplarını 3 Mayıs’a kadar göndermeleri için süre tanındı.

Önleme talebi de reddedildi

SEC bu durumla ilgili olarak avukat Deaton’ın, neden bu talebi yaptığıyla ilgili net açıklamalar yapmadığını ve bu konuda güvenilir olmadığını belirterek 26 Mart’ta hakim Torres’e bir mektup göndermiş ve XRP yatırımcılarının davaya müdahil olmalarını önleme talebinde bulunmuştu.

Avukattan diğer avukata sert tepki

Avukat Deaton ise Twitter’dan SEC ve avukatı Jorge Tenreiro için çok sert ifadeler kullandı ve “Tenreiro, benim bu işten bir kâr elde etmek için mahkemeye talepte bulunduğumu iddia ederek beni onlara kötü göstermeye çalışıyor. Bunu okuduğumda ‘Bu neden bahsediyor?’ diye düşündüm. Ben XRP fiyatıyla ilgili konuşmuyorum. Benim yaptığım yorum, Yaptığım yorum, SEC’nin borsaları XRP’nin yeninden listelenip listelenemeyeceği konusunda bilgilendirip bilgilendirmediği üzerineydi.” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap