Ripple Davası İçin Son Tarihler, Gelişmeler ve Beklentiler!

Ripple Davası İçin Son Tarihler, Gelişmeler ve Beklentiler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davası İçin Son Tarihler, Gelişmeler ve Beklentiler!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple (XRP) arasındaki davada son birkaç gün içinde birkaç gelişme yaşandı.

SEC-Ripple davasından teslim tarihleri ve beklentiler

Gelişmelerden bazıları, Yargıç Analisa Torres’in bireysel sanıklar Brad Garlinghouse’un taleplerini reddetmesi ve Charles Larsen’in kendilerine yönelik suçlamaların düşürülmesi için yaptığı başvuruyu içeriyor. Benzer şekilde, SEC’in Ripple’ın Adil Bildirim Savunmasını kullanmasını durdurma hareketi de Yargıç Torres tarafından reddedildi. Ayrıca, SEC, Estabrook’un notu, 2018 Hinman’ın konuşması vb. dahil olmak üzere, esas olarak DPP belgeleri olarak anılan dahili belgelerinin, mahkemenin bireysel sanıkların haklarındaki suçlamaları reddetme başvurusunu reddetmesinin ardından davayla alakasız olduğunu iddia eden bir dava açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davası İçin Son Tarihler, Gelişmeler ve Beklentiler! 1

Davayla ilgili olarak, menkul kıymet davalarına odaklanan avukat James K. Filan, SEC’in önergesinin Yargıç Sarah Netburn tarafından reddedilmesi halinde, menkul kıymetler kurumunun itirazdan sonraki 14 gün içinde Yargıç Torres’e itirazda bulunmak zorunda kalabileceğini kaydetti. Ripple’ın ayrıca, yargıç Torres konuyla ilgili analize başlamadan önce SEC’e verilen sürenin bitiminden hemen sonra başlayacak olan SEC’in itirazına yanıt vermek için 14 günü daha olacak. SEC’e bu talebe yanıt vermesi için 30 günlük bir süre verildi, bu da menkul kıymetler kurumunun 11 Nisan 2022’ye kadar mükemmel bir yanıt bulması gerektiği anlamına geliyor.

Altcoin lehine bir belge ortaya çıktı, menkul kıymet olmadığı kanıtlanıyor

Uluslararası bir hukuk firması olan Perkins Coie, kripto para birimlerinin sınıflandırılması hakkında yasal tavsiye sağlamak amacıyla 26 Mart 2018’de Williams Hinman’a 49 sayfalık bir belge gönderdi. Mektubun alıntılarında şöyle yazıyor:

Bir token asla kendi başına bir yatırım sözleşmesi değildir…Yatırım sözleşmesi, token’in nasıl faydalı bir değere dönüştürüleceğinin anlaşılmasından kaynaklanır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davası İçin Son Tarihler, Gelişmeler ve Beklentiler! 2

SEC’e yasal tavsiye niteliğinde olan mektup, Hinman’ın Bitcoin ve Ethereum’un güvenlik dışı olduğunu beyan ettiği 2018 konuşmasından üç ay önce yazılmıştı. Hinman ayrıca, eski SEC başkanı Jay Clayton tarafından 2019’da Kongre Üyesi Ted Budd’a yazdığı mektupta desteklenen bir yorum olan Ripple’ın (XRP) bir menkul kıymet olmadığını belirtti. Bununla birlikte, XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusundaki argümanı dinlendirebilecek bu destekleyici gerçeklere rağmen, SEC, kripto para biriminin kendi yetki alanına girdiğini savunmaya devam ediyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Ripple haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap