Ripple Davası İçin Kritik Gelişme: İtirazlar Sunuldu!

Ripple Davası İçin Kritik Gelişme: İtirazlar Sunuldu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davası İçin Kritik Gelişme: İtirazlar Sunuldu!

Kripto piyasaların merakla takip ettiği Ripple davası sürüyor. XRP ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in karşılıklı hamleleriyle dava gelişiyor. Ripple bir kez daha SEC’in hamlesine itiraz ediyor. Gelişmeler Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davası İçin Kritik Gelişme: İtirazlar Sunuldu! 1

Ripple davası nasıl gidiyor?

Ripple ve SEC arasındaki yasal savaş, her iki taraf da her zamankinden daha aktif olduğu için biraz karmaşıklaşıyor. Ripple (XRP) ve Bireysel Sanıklar, SEC’in Yargıç Netburn’ün DPP kararının kısmen de olsa tekrardan incelenmesi ve muğlak bulunan yerlerin açıklığa kavuşturulması talebine itirazda bulundular. Yapılan açıklamada, SEC’in söz konusu hareketinin sadece bir “yeniden inceleme” arayışı anlamına geldiği belirtildi. Ripple tarafı, yeniden incelemeyi prensip olarak reddediyor bu yüzden SEC’in hareketine karşı çıkıyor.

SEC’in önergesi, Mahkeme’nin önceki brifingine ilişkin emrinden memnun olmadığı için uygunsuz bir yenileme girişimi olarak değerlendiriliyor. SEC, yeniden değerlendirme talebinde bulunurken inceleme standartlarının burada yeterince karşılanmadığını iddia ediyor. Ripple’in açıklamasında, SEC’in yaklaşık bir yıldır yoğun bir şekilde dava edilen bir konuyu yeniden özetlemeye ve savsaklamaya çalıştığı belirtiliyor. Bu sefer bir SEC hamlesi tabii ki yeni bir teoriye dayanmakta. Ripple’ın bildirimi, SEC’in Hinman’ın konuşmasına ilişkin değerlendirmelerini çelişkili buluyor ve açıkça karşı çıkıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davası İçin Kritik Gelişme: İtirazlar Sunuldu! 2

SEC geciktirme taktikleri uyguluyor

SEC açıkça Hinman’ın konuşmasının sadece konuşmacının “kişisel görüşlerini” ifade ettiğini ileri sürerek mahkemedeki iddialarını şekillendiriyor. SEC şimdi ilk kez Konuşmanın Kurumsal Finansman Bölümü içindeki bir politika sürecinin doruk noktası olduğunu savunuyor. Bu hamle, Hinman’ın yeminli ifadesiyle çelişiyor. Aslında, SEC davayı daha da uzatmak için geciktirme taktiklerini kullanıyor. Komisyon (SEC) ayrıca, Mahkemenin 13 Ocak 2022 Kararının hatalı olduğu yönündeki iddialarını da temellendiremiyor. Hinman’ın konuşmasında mahkeme, SEC personelinin Konuşma etrafındaki tartışmalara dahil olduğunu zaten kabul etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davası İçin Kritik Gelişme: İtirazlar Sunuldu! 3

SEC, Hinman’ın 2018 Konuşmasına neleri dahil etmesi gerektiği konusundaki tartışmaların olayın özüne dair bir sürecin parçası olduğunu daha önce hiç tartışmamıştı. Daha önce komisyon, Ripple CEO‘su Brad Garlinghouse’un Matthew Estabrook tarafından alınan notların ibrazını zorlamak için önergesine karşı itirazda bulundu. Söz konusu notlar, 2018 yılında Elad Roisman ve Brad Garlinghouse arasında yapılan bir görüşme sırasında alındı. Ancak SEC, notları kamerada inceleme için mahkemeye sundu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap