Ripple Davadan Çıkan Bu Haberle Fırlıyor: 6. Sıra Alındı!

Ripple Davadan Çıkan Bu Haberle Fırlıyor: 6. Sıra Alındı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davadan Çıkan Bu Haberle Fırlıyor: 6. Sıra Alındı!

Ripple 1 dolara gözünü dikti. SEC davasındaki olumlu gelişme sonrasında XRP, ADA ve SOL’u geçerek 6. sırayı geri aldı. Yargıç Analisa Torres’in son kararının ardından, Ripple’ın (XRP) fiyatı, yılın başından beri görülmeyen yepyeni bir seviyeye yükseldi. Gelişmeler ve ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davadan Çıkan Bu Haberle Fırlıyor: 6. Sıra Alındı! 1

Ripple geri döndü

XRP, Ripple’ın SEC’e karşı yasal savaşında yaşanan olumlu bir olay sonrası 40 milyar dolarlık piyasa değerini yeniden kazandı ve piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi olmak için Cardano (ADA) ve Solana’nın (SOL) üzerine çıktı. XRP son yedi gün içinde %37 arttı ve şu anda 0.8912 dolar civarında işlem görüyor. XRP’nin piyasa değeri 41 milyar dolar. Blockchain şirketine karşı açılan davadaki son gelişmeler çerçevesinde, Yargıç Torres’in şirketin SEC’e karşı yasal savaşındaki tüm mühürlü belgelerin açılması gerektiğine hükmettiğini görüldü. Belgelerin, Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıt dışı bir menkul kıymet satışı gerçekleştirip gerçekleştirmediğinin kilit bir belirleyicisi olması bekleniyor. Davanın ilk aşamalarında, Ripple kurucusu ve başkanı Chris Larsen, kripto para biriminin bir menkul kıymet olmadığı yönündeki SEC davasını reddetmek amacıyla mühürlü kanıtların bir parçası olarak iki not ekledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davadan Çıkan Bu Haberle Fırlıyor: 6. Sıra Alındı! 2

Kimliği belirsiz avukatlar, 2012 yılında olası yatırımcılara yazdığı mektupta Ripple’ın XRP’den bir yatırım sözleşmesi veya menkul kıymet olarak bahsetmediği iddiasını destekleyen belgeler hazırladı. Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty bir basın brifinginde şöyle diyor:

Onlar [mühürlü belgeler] 2012’de Ripple’ın XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olmadığına dair yasal bir analiz aldığını gösterecek. [Biz] bu davayı şiddetle savunmaya devam ederken, halkın bu belgelere erişmesini dört gözle bekliyoruz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davadan Çıkan Bu Haberle Fırlıyor: 6. Sıra Alındı! 3

XRP fiyatındaki artış, avukat John Deaton’ın geçen ay davanın gelecek yıla kadar sürebileceğini belirtmesine rağmen, yatırımcıların Ripple’ın SEC ile uzun süren yasal savaşının yakında sona erebileceği konusundaki mutluluğunu yansıtıyor. Şimdiye kadar, avukat Deaton da dahil olmak üzere birçok uzman, SEC’in mühürlü belgeler açıldıktan sonra Ripple’a karşı koymak için daha iyi kanıtlara sahip olmayabileceğini söylüyor. Daha önce bildirildiği gibi, davanın sonucu kripto para birimlerinin gelecekte nasıl sınıflandırılacağını belirleyecek.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap