Ripple, davada 16 kripto para borsasından belge istenmesini talep etti

Ripple, davada 16 kripto para borsasından belge istenmesini talep etti

Paylaş
Uzman Coin: Ripple, davada 16 kripto para borsasından belge istenmesini talep etti

Ripple ve SEC arasındaki davada Ripple’ın iki yöneticisi mahkemeden yeni bir talepte bulundu. Ripple tarafı, SEC’nin ABD dışı borsalardan XRP satışlarıyla ilgili belgeleri soruşturmasını istedi.

“SEC’nin yetki alanı dışında…”

Ripple’ın bu tarz bir zorunlu soruşturma talep etmesindeki sebep ise, SEC’nin menkul kıymet yasasının 5. bölümünün, Ripple tarafından ihlal edildiği suçlamasında bulunması… Ripple ise, 5. bölümün sadece yerel ve kayıtsız satışları önlemek üzere olduğunu belirtirken, bu borsalardan gelecek belgelerin, satışların ABD dışında ve dolayısıyla SEC’nin de yetki alanının dışında yapıldığını net şekilde göstereceğine inanıyor.

SEC’nin iddiasına göre Ripple, 2 milyar XRP token’ı dünyanın her yerinden birçok yatırımcıya sattı ve bunu yaparken de iki yönetici XRP konusunda sürekli ve plânlı şekilde olumlu yorumlar yaparak yatırımcıları kandırdı.

Ripple, mahkemeden SEC’nin yurt dışında hizmet veren toplam 15 kripto para borsasından belge istemesini talep ediyor. Bu borsalar şöyle: AscendEx, BitMart, Bitforex, Bithumb, Bitlish, Bitrue Singapore, Bitstamp, Coinbene, Coinone, HitBTC, Huobi Global, iFinex, Korbit, OKEX, Upbit Singapore, ZB.

Mahkeme sürecinde 4 Haziran da önemli günlerden biri olacak. Garlinghouse ve Larsen, davanın reddini istemelerine ilişkin SEC’nin yaptığı savunmaya yarın cevap verecekler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap