Ripple Danışmanından SEC’e Göndermeli Tenkit

Ripple Danışmanından SEC’e Göndermeli Tenkit

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Danışmanından SEC’e Göndermeli Tenkit

Ripple’ın (XRP) Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, SEC’in kriptoyu denetim etme eforunu “tasmalı balık” göndermesiyle eleştirdi.

Kripto sanayisinin benimsenme oranlarındaki artış ve bölümün ilerleme potansiyeli, ABD’li düzenleyicilerin kıskacına girmiş durumda. ABD’li düzenleyiciler, kripto bölümünün “vahşi batı” olduğunu düşünüyor ve sert düzenlemelere gereksinim duyduğunu öne sürüyor.

Düzenleyicilere karşı kripto sanayisinin karşı tutumu da dikkat çekiyor. Coinbase, Ripple ve Binance’in karşı atakları gündemde ağır yer ediniyor. Son olarak Ripple danışmanı Stuart Alderoty de SEC’e karşı eleştirisini lisana getirdi.

Ripple Danışmanı SEC’i Gaye Aldı

Ripple’ın (XRP) Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile SEC’i gaye aldı. Alderoty, SEC Lideri Gary Gensler’in bir tweet’ini alıntılayarak eleştirisini lisana getirdi.

Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Alderoty, SEC’in kripto para piyasasını denetim altında tutmak ve kripto para ünitelerini izaya getirmek için çabalamasını “tasmalı balık” göndermesiyle gündemine aldı. Alderoty’nin paylaşımında, akvaryum içinde bir balık ve balığı tasmayla tutan bir el görseli yer aldı.

Bu görsel üzerinden açıklama yapan Alderoty, “Eğer SEC hayvan denetimi yapsaydı.” dedi. Kripto topluluğu, Alderoty’nin bu paylaşımını “yanlış denetim biçi” telaffuzuyla karşıladı.

Ripple’ın danışmanı, düzenleyicilerin kriptoyu anlamadığını ve anlamadığı alanda yanlış denetim usullerine başvurduğunu ileri sürdü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap