Ripple CEO’sundan 2020 tahminleri

Ripple CEO’sundan 2020 tahminleri

Paylaş
Ripple CEO’sundan 2020 tahminleri

Ripple, 2020 yılının “dijital varlık yılı” olacağının tahmin edildiği bir içgörü yazısı yayınladı.

Yazıda, 2020’nin çok çeşitli sektörlerde anlamlı ve somut bir değişim yaratabilecek dijital varlıklar için yeni teknolojilerin ve uygulamaların ortaya çıkacağı yıl olacağına inanıldığı belirtildi.

Ayrıca şirket, 2020’de XRP’nin daha geniş çapta benimseneceğini öngörüyor.

Öte yandan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un ise dünyanın en büyük bankalarından bazılarının gelecek sene dijital varlıkları tutmaya ve alım satımını yapmaya başlayacaklarını düşündüğü ifade edildi.

Konuyla ilgili bölümde, “Garlinghouse, dünyadaki en büyük 20 bankanın yarısının 2020’de aktif olarak dijital varlık tutacağını ve alım satımını yapacağını tahmin ediyor. Ayrıca gelecek yıl içinde ekipte itibari paraların dijital hâle geleceğine inanan birçok kişiden biri.” açıklamaları yer alıyor.

Ayrıca Xpring kıdemli başkan yardımcısı Ethan Beard’ün en az bir merkez bankasının 2020 yılında ihraç ettiği itibari paranın token’laştırılmış versiyonunu piyasaya sürmesini beklediği kaydedildi. Bununla beraber Garlinghouse, G20 dışındaki en az bir para biriminin gelecek yıl tamamen dijital hâle getirileceğini tahmin ediyor.

Dahası Ripple yöneticileri, mobil ödeme şirketlerinin blok zinciri teknolojisini ve kripto parayı giderek artan bir şekilde desteklemesini, kripto para borsalarının da daha büyük markaların satın alımlarıyla konsolide olmasını bekliyor.

Ripple’ın küresel pazarlar başkanı Breanne Madigan, borsaların konsolidasyonu, kurumsal kabulün artışı ve bankaların desteğinin yeni bir boğa koşusunu tetikleyeceğini düşünüyor.

Ripple kıdemli ürün başkan yardımcısı Asheesh Birla; güvenlik, uyum ve teknolojiye ayak uydurmanın artan maliyetlerinin küçük borsaların kaldırabileceğinden daha fazla olacağını söylüyor. Birla da Madigan gibi borsalar arasında konsolidasyon bekliyor ve bunun şirketlerin bölgeselden küresel oyunculara evrilmesini sağlayacağını, Binance gibi büyük markalarla daha iyi rekabetin önünü açacağını ileri sürüyor.

Son olarak Garlinghouse, kripto para şirketlerinin sayısının azalacağını tahmin ediyor. CEO, “Dünyanın 2000 dijital varlığa ihtiyacı yok. Hepsine hükmedecek bir coin olacağını düşünmediğim gibi spekülasyonun ötesinde kanıtlanmış bir kullanım durumu olmayan bir varlığın da hayatta kalmayacağı açıktır.” ifadelerini kullanıyor. Garlinghouse, 2019’da olduğu gibi 2020’de de birçok kripto para şirketinin kepenk indireceğini öngörüyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap