Ripple CEO’su Garlinghouse’tan XRP yorumu

Ripple CEO’su Garlinghouse’tan XRP yorumu

Paylaş
Ripple CEO’su Garlinghouse’tan XRP yorumu

Kısa süre önce Ripple tarafından düzenlenen Swell Konferansı’nda Jay Kim, Brad Garlinghouse ile röportaj gerçekleştirdi. Ünlü CEO, XRP volatilitesi üzerine önemli yorumlarda bulundu.

Garlinghouse: “Fiat paralarla işlem yapmak volatilite bakımından daha riskli.”

Sınır ötesi işlemlerle ilgili olarak Kim, XRP’nin oynaklığının zaman içinde aktarılan değerde bir farklılığa yol açabileceğinden korkan insanların varlığından bahsetti. Garlinghouse ise uzun vadeli bir fiat para birimi gibi düşük volatiliteli varlıklarla yapılan işlemlerin de yüksek volatilite riskine sahip olabileceğini belirtti.

İşlem yapmak iki ila üç gün sürüyor ve biri bu oynaklık riskini alıyor. Bir fiat işlemi yaptığınızda, birileri size bu volatilite riskini satıyor ve bu, fiyata dahil oluyor. Çok çok kısa süren bir XRP işleminde, geleneksel paralardakinden daha az oynaklık riski olduğu ortaya çıktı.

“XRP işlemleri öyle hızlı ki volatilite asla sorun olmuyor.”

XRP’ye kıyasla işlemlerin nispeten yavaş olması nedeniyle bunun Bitcoin için bir risk olabileceğini de sözlerine ekledi.

XRP ile yapılan işlemler öyle hızlı ki volatilitenin bir sorun olduğunu hiç görmedik. Talep Üzerine Likidite üzerinden haftada milyonlarca dolar kazanıyoruz. Deneme aşamasını geçtik. Bu aslında gerçek, çalışıyor ve ölçekli.

Garlinghouse ayrıca Ripple’ın başarısının, tüm alanın ne kadar iyi büyüdüğüne bağlı olduğunu ekledi.

Projelerin çoğunun çalışmasını istiyorum. Birçoğunun hala deneme aşamasında olduğunu düşünüyorum ancak Ripple için her şeyin iyi olduğunu düşünüyorum.”

Ripple piyasa yapıcılarla omuz omuza

Jay Kim ayrıca Garlinghouse’a, XRP’nin halka sunulan özel bir kurumsal dijital varlık olup olmadığını sordu. Garlinghouse, XRP için özel kurumlarla ürünlerle birlikte yaşamadan önce organik olarak likidite geliştirilmesinin gerekli olduğunu belirterek cevap verdi.

Sık sık likidite bulunduğundan ve spreadlerin sıkı olduğundan emin olmak için piyasa yapıcılarla birlikte çalışacağız. Ancak sıfır likidite varsa bu gerçekten yeni bir pazara girmeyi zorlaştıracaktır.

ambcrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap