Ripple Büyümeye Devam Ederken XRP Fiyatı Niye Yükselmiyor?

Ripple Büyümeye Devam Ederken XRP Fiyatı Niye Yükselmiyor?

Paylaş
Ripple Büyümeye Devam Ederken XRP Fiyatı Niye Yükselmiyor?

Dünyanın en büyük Blockchain şirketlerinden biri olan Ripple geçtiğimiz yıl onlarca farklı bankayla, finans kurumuyla ortaklık kurdu. Ancak Ripple’ın imza attığı tüm bu gelişmeler XRP fiyatını harekete geçirmedi.

Fiyata Etkisi Yok

Ripple 2019 genelinde çeşitli projelere imza attı, birbirinden farklı isimlerle ortaklıklar kurdu. Ancak XRP fiyatı buna rağmen son iki yılın en düşük seviyesine kadar geriledi.

Kripto para yatırımcıları genelde Ripple’ın büyümesiyle birlikte XRP fiyatının da yükselişe geçeceğine inanıyor, bazen XRP’ye bu düşünceyle yatırım yapıyorlar.

Ne var ki Ripple’ın yıl boyunca attığı hiçbir adım XRP fiyatını harekete geçirmeye yetmedi. Coinmarketcap verilerine göre şu anda 0.19 dolar seviyesinde seyreden XRP fiyatı en son 2017’de bu seviyeleri görmüştü.

Bir kripto para takipçisi kısa süre önce Mati Greenspan’e XRP fiyatının neden yükselmediğiyle ilgili bir soru sordu. Bu takipçinin merak ettiği şey, Ripple’ın bu kadar başarılı olmasına rağmen XRP’nin neden değer kazanmadığıydı.

Sektörün tanındık isimlerinden Mati Greenspan, bu soruya yanıt vererek XRP ekosisteminin epey garip bir yapıya sahip olduğunu söyledi. XRP fiyatının neden yükselmediği sorusuna da yanıt veren Mati Greenspan bunun başlıca nedeninin XRP’nin büyük ölçüde Ripple tarafından kontrol edilmesi olabileceğini söyledi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap