Ripple Brezilya’daki Çalışmalarını Hızlandırıyor

Ripple Brezilya’daki Çalışmalarını Hızlandırıyor

Paylaş
Ripple Brezilya’daki Çalışmalarını Hızlandırıyor

Dünyanın en büyük Blockchain şirketlerinden biri olan Ripple, önümüzdeki yıl Güney Amerika’daki faaliyetlerini hızlandırmayı planlıyor.

Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre Ripple’ın hedefi özellikle hızla büyüyen bir pazara sahip olan Brezilya’yı hedef almak.

Hedef Brezilya

Brezilya geçtiğimiz son birkaç yıl içerisinde dijital dönüşüm konusunda oldukça başarılı birkaç adım attı.

Bu başarılı adımların etkilerini özellikle bankacılık işlemlerinde görebiliyoruz.. Transferwise’a göre şu anda havale konusunda dünyanın en büyük beş ülkesinden biri olan Brezilya, bu yıl içerisinde diğer ülkelerle toplamda 4.6 milyar dolarlık havale işlemi yaptı. Bu, 2018’deki sayının hemen hemen yüzde 10’luk bir artış gösterdiği anlamına geliyor.

Brezilya’daki havale işlemlerinin büyük bir kısmı SWIFT aracılığıyla yapılıyor. Günümüzde SWIFT’e alternatif, hatta bir rakip olarak gösterilen Ripple ise Brezilya pazarındaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Yeni Yıl Yeni Planlar

Reuters tarafından yapılan habere göre Ripple önümüzdeki yıl Brezilya’ya yönelik yeni adımlar atmayı planlıyor.

Ripple zaten Brezilya’daki birkaç farklı bankayla iletişime geçmiş ve bunlarla çeşitli ortaklıklar kurmuştu. Şirket ayrıca bölgede daha aktif bir rol oynayabilmek için kendi ofisini de açmıştı.

Ripple’ın Brezilya’daki yetkilisi Luiz Antonio Sacco ise şirketin 2020’de daha aktif bir performans sergileyeceğini ve daha fazla bankayla ortaklık kurulacağını söylüyor:

Brezilya’daki etkili bankacılık politikalarıyla birlikte ülkede finans işlemi yapmak kolaylaşıyor ve bu, önümüzdeki yıllarda karşımıza yeni fırsatlar çıkacağını gösteriyor.

Ripple’ın Brezilya’daki çalışmalarını hızlandırması şirketin genel olarak finans dünyasındaki konumunu güçlendirebilir. Ancak bu çalışmalar XRP fiyatını ne kadar etkiler, bilinmez.

.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap