Ripple, birinci çeyrekte 361 milyon dolarlık XRP sattı

Ripple, birinci çeyrekte 361 milyon dolarlık XRP sattı

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple, birinci çeyrekte 361 milyon dolarlık XRP sattı

Piyasa kıymeti bakımından en büyük 6. kripto para ünitesi olan Ripple (XRP), birinci çeyrek raporunu yayımladı. Rapora nazaran Ripple, yılın birinci üç ayında 361,06 milyon dolar kıymetinde XRP coin sattı. Bu sayı geçen çeyrekte 226,31 milyon dolardı.

Raporda “Geçen çeyrekte, Ripple tarafından yapılan toplam XRP satışları, alımlar hariç, 361,06 milyon dolar iken bir evvelki çeyrekte 226,31 milyon dolardı.” denildi.

Ripple Raporuna Nazaran XRP Ledger Hâlâ Güçlü

2023’ün birinci çeyreğinde XRP Ledger‘da güçlü bir zincir üstü faaliyet düzeyi görüldü. Merkeziyetsiz borsa hacimleri, bir evvelki çeyreğe kıyasla yüzde 34 artarak 115 milyon dolara ulaştı. Ayrıyeten XRP’nin merkezi borsalardaki Ortalama Günlük Hacmi (ADV), bir evvelki çeyrekteki 698 milyon dolar düzeyinden yüzde 46 artışla 1 milyar dolar düzeyine yükseldi.

Bu sayılar hem merkeziyetsiz hem de merkezi platformlardaki XRP alım satımında ve kullanımında değerli bir artış olduğunu gösteriyor.

Ripple, SEC Davasına Dair Açıklama Yaptı

Şirket, birinci çeyreğe dair raporunda ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile girdiği hukuk gayretine de değindi. Blockchain şirketi, 2023 yılı içinde özet kararın açıklanmasını beklediklerini belirtti.

Öte yandan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, raporu Twitter’da paylaşırken ABD’nin düzenleyici çerçevesini eleştirdi. Garlinghouse, kripto faaliyetlerini teşvik etmek için Avrupa ve BAE üzere öteki pazarlar tarafından atılan adımları ise övdü.

SEC ve Ripple ortasındaki dava, 2020 yılından beri devam ediyor. SEC, şirketin iş gücü ve piyasa yapıcılığı hizmetleri üzere nakit dışı bedeller karşılığında milyarlarca XRP dağıttığını tez ediyor. Davada şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ve eski CEO’su Christian Larsen de yargılanıyor.

Bu makale birinci olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap