Ripple Bir Bankayla Daha Anlaştı

Ripple Bir Bankayla Daha Anlaştı

Paylaş
Ripple Bir Bankayla Daha Anlaştı

Füceyre Ulusal Bankası (NBF), sınır dışı ödeme işlemlerinde Ripple’ın teknolojisini kullanmaya başladı.

Hindistan’da Kullanılacak

200’den fazla bankayla işbirliği yapan Ripple, bir bankayla daha ortaklık kurdu. Füceyre Ulusal Bankası (NBF) bundan böyle sınır dışı ödeme işlemlerinden RippleNet adlı ürünü kullanacak.

Yönetim kurulu başkanlığını Şeyh Salih bin Mohamed bin Hamad Al Sharqi’nin yaptığı NBF 1982 yılında Füceyre’de kuruldu. Günümüzde Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük bankalarından biri olarak gösterilen NBF müşterilerine birçok farklı alanda hizmet sunuyor. Bankanın sunacağı hizmetler arasında bundan böyle RippleNet de yer alacak.

Albawaba tarafından aktarılan bilgilere göre banka bu teknolojiyi başlıca Hindistan’a gönderilen havale işlemlerini geliştirmek için kullanacak. Bankanın bu süreç içerisinde Indus Ind Bank ile işbirliği yapması bekleniyor. NBF bu süreç içerisinde RippleNet’i kullanarak hem daha kısa süre içerisinde hem de daha düşük maliyetle işlem yapmış olacak. Füceyre Ulusal Bankası CEO’su Vince Cook, yapılan bu yeni anlaşma hakkında şu yorumu yapıyor:

Bankalar olarak müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek için içinde yaşadığımız çağın dinamizmine ayak uydurmak zorundayız. Bu çağa ayak uydurabilmek için dijitalleşmek gerekiyor ve blockchain teknolojisinin bu bağlamda ne kadar önemli olduğunun farkındayız. RippleNet sayesinde özellikle kurumsal müşterilerimize çok daha etkili hizmetler sunabileceğiz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap