Ripple analizi: XRP için bir sonraki durak neresi?

Ripple analizi: XRP için bir sonraki durak neresi?

Paylaş
Ripple analizi: XRP için bir sonraki durak neresi?

AMBCrypto analistleri, XRP fiyatının önümüzdeki günlerde ziyaret etmesini bekledikleri noktaları teknik indikatörler yardımıyla paylaştı.

24 Eylül, tüm kripto endüstrisi için toplu bir düşüşe işaret etmişti ve ardından XRP değer kazanmaya başladı. Üçüncü en büyük kripto varlığı, tekrarlanan dalgalanmalar ve düşüşler yaşamaya başladı ancak XRP, süre zarfında 0,333 ve 0,275 dolar arasındaki dirençle konsolide olmaya devam etti. Haberin yazılma anında XRP 0,275 dolarlık seviyede destek yaratmış durumda.

1 saatlik grafik

Daha önce de belirtildiği gibi, XRP’nin fiyatı 0,275 dolarlık uzun vadeli destek altındaydı. Fiyat destek altında seyretmeden önce, değerleme yükselen bir kanalın trend çizgileri içindeydi. 9 ile 11 Kasım arasında, desen gözlendi ve ardından düşüş eğilimi görüldü. Geri çekme, XRP’nin değerlemesini daha da aşağı çekti ve 0,275 dolarlık destek ihlal edildi.

50 Hareketli Ortalama ve 100 Hareketli Ortalama da 8 Kasım’da düşüş eğilimi gösterdi. MACD göstergesi de belirgin şekilde düşüşü işaret etti.

4 saatlik grafik

XRP’nin 4 saatlik grafiğinde benzer bir düşüş eğilimi oluşumu görülüyor. Haberin yazıldığı esnada ihlal edilen grafikte aynı yükselen bir kanal oluştu. 4 saatlik grafik aynı zamanda düşüş eğiliminin geçerliliğini teyit eden işlem hacminde düşüşe tanıklık etti.

Benzer şekilde, Göreceli Güç Endeksi, gösterge aşırı satım bölümüne doğru yöneldiğinden, düşüş eğiliminin büyük bir göstergesi.

Ek olarak, 50 ve 100 Hareketli Ortalamalar da düşüş eğilimi sergiledi.

1 günlük grafik

Analiz sırasında, 1 saatlik ve 4 grafik arasındaki benzerlik genellikle kısa vadeli ölçümler nedeniyle gözleniyor. Bununla birlikte gözlemden sonra, XRP’nin uzun vadeli 1 günlük grafikte de benzer bir desen söz konusu. Desenin aşağı yönlü gerilemeyle kırılmasının ardından yükselen bir kanal görüldü ve XRP’nin fiyatını 0,275 doların altına düşürdü. Ticaret hacmi tutarsız. Bu nedenle bir eğilime işaret etmiyor ancak MACD uzun vadede belirgin bir düşüşü gösteriyor.

Kısa ve uzun vadeli grafikler arasındaki kıyaslama, XRP değerlemesinin önümüzdeki haftalarda güçlü bir düşüş gücü ile karşı karşıya olabileceğini gösteriyor.

ambcrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap