Ripple Aldığı Yatırım Sayesinde Sektörün En Değerli İkinci Şirketi Oldu

Ripple Aldığı Yatırım Sayesinde Sektörün En Değerli İkinci Şirketi Oldu

Paylaş
Ripple Aldığı Yatırım Sayesinde Sektörün En Değerli İkinci Şirketi Oldu

Kripto para sektörü geçtiğimiz son birkaç yıl içerisinde epey büyüdü. Bu süreç içerisinde kripto para şirketleri de gitgide daha fazla değer kazandılar.

Messari tarafından yapılan araştırmalara göre özellikle Ripple, son zamanlarda yaşanan gelişmelerin ardından kayda değer bir büyüme yaşadı ve günümüzde artık sektörün en değerli ikinci kripto para şirketi oldu.

Bitmain’in Ardında

Günümüzde dünyanın en değerli kripto para şirketi dendiğinde akıllara Bitmain geliyor. Yaklaşık 12 milyar dolar civarında değeri olduğu düşünülen Bitmain, madencilik dünyasını adeta domine ediyor.

Messari tarafından aktarılan bilgilere göre Ripple, geçtiğimiz günlerde aldığı 200 milyon dolarlık yatırımla birlikte değerini artırdı ve Bitmain’in hemen ardından, sektörün en değerli ikinci şirketi haline geldi. SBI Holdings ve Route 66 Ventures gibi çeşitli isimelrden yatırım alan Ripple’ın şu anki değerinin 10 milyar dolar civarında olduğu düşünülüyor.

Tepkiler Ne Yönde?

Ripple’ın geçtiğimiz günlerde aldığı yatırım bazı isimler tarafından desteklenirken bazı isimler tarafından tepki görüyor.

Ripple’ı destekleyen isimler şirketin aldığı bu yatırım sayesinde çok daha büyük adımlar atabileceğini, bu yatırımın Ripple’ın genel olarak işine yarayacağını düşünüyorlar.

Alistair Milne gibi bazı isimler ise Ripple’ın son aylardaki politikalarını eleştirmeye, özellikle de şirketin yüklü miktarlarda XRP satıyor olmasına tepki göstermeye devam ediyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap