Resmileşti: BitPay, XRP’yi Platforma Eklediğini Açıkladı

Resmileşti: BitPay, XRP’yi Platforma Eklediğini Açıkladı

Paylaş
Resmileşti: BitPay, XRP’yi Platforma Eklediğini Açıkladı

Dün çıkan haberler doğrultusunda sizlere XRP’nin BitPay aracılığı ile dünyanın en önde gelen firmalarında geçerli bir para birimi olabileceğini aktarmıştık.

Bu yönde çıkan haberler nihayet gerçeğe dönüştü ve BitPay, yaptığı açıklamada XRP’nin platforma eklendiğini duyurdu.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan şirket CMO’su Bill Ziekle, XRP’nin oldukça fazla sayıda kullanıcıya sahip olduğunu hatırlatırken, şunları kaydetti:

”BitPay, müşterilerinin kendi istediği kripto paraları seçebilmesine aracılık etmek için çalışmaya devam ediyor. Bu noktada tüccarların, oldukça fazla sayıda kullanıcıya sahip olan ve geniş bir kesime hitap eden XRP’yi artık bir ödeme metodu olarak kabul edebileceklerinin haberini vermek istedik.”

Daha önce BitPay; Bitcoin başta olmak üzere, Bitcoin Cash ve Ethereum gibi kripto paraları da platforma eklemişti. Ethereum desteği, platforma geçen yılın Eylül ayında gelmişti.

Xpring başkan yardımcısı Ethan Beard ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”BitPay, dijital ürünlerin kullanım alanını arttırmak için çalışıyor ve bu yönde çözümler sunuyor. Biz de bunu destekliyoruz. XRP’nin artık günlük alışverişlerde kullanılacak olması hem müşteriler hem de satıcılar için güzel bir haber.”

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap