Regülasyon baskısı artan Binance, İrlanda’da 3 şirketini uyumlu hale getirdi

Regülasyon baskısı artan Binance, İrlanda’da 3 şirketini uyumlu hale getirdi

Paylaş
BTC Piyasası: Regülasyon baskısı artan Binance, İrlanda’da 3 şirketini uyumlu hale getirdi

ABD’den, Avrupa Birliği yargı bölgesine, Cayman Adaları’ndan Avustralya’ya kadar birçok yerde ciddi bir regülasyon baskısı altında olan Binance borsası; Binance (APAC) Holdings, Binance (Hizmetler) Holdings ve Binance Teknoloji şirketlerini, regülasyonlara uyumlu hale getirdi ve ilgili kurumlara kaydettirdi.

Bir spor mağazasının üst katında!

İrlanda medyasından independent.ie’nin haberine göre; 27 Eylül’de kayıt işlemleri tamamen sona ererken, gerekli olan belgelerin de Binance’in CEO’su Changpeng Zhao tarafından 10 ve 13 Eylül tarihlerinde bizzat imzalandığı belirtildi. Haberde ayrıca belgelerde Binance’in ofisi olarak gösterilen yerin, başkent Dublin’de sıradan bir binadaki bir spor mağazasının üst katı olarak yazıldığı aktarıldı. Öte yandan firmalar, Binance adına İrlandalı hukuk firması Mason Hayes & Curran tarafından kuruldu.

CZ’nin evine kayıtlıydı…

Binance İrlanda’nın adresi olarak daha önce Zhao’nun Malta’da kaldığı ev gösterilmişti. Şirket 2018’de ülkeye kaydolmasına rağmen Malta finansal otoritesi şirketin kendi kontrol alanına girmediğini belirtmişti.

Regülasyonlara uyma konusunda kararlı

Binance son dönemde ciddi bir regülasyon baskısı altında olmasına rağmen, CEO Zhao, bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını ve tüm dünyada uyumluluk elde etmek için her şeyi yapacaklarını söylüyor. “Günümün yüzde 80’ini regülasyonları düşünerek geçiriyorum” diyen başarılı CEO, Avrupa Birliği’ndeki ülkeler başta olmak üzere birçok yerde borsanın türev ürünlerini de kaldırmış ve KYC kayıt gereksinimlerini de genişletmişti.

Borsa son olarak, ABD Gelir İdaresi (IRS) eski çalışanlarından Tigran Gambaryan ve Matthew Price gibi iki önemli ismi de kadrosuna katmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap