Refik Anadol’un OpenSea’daki NFT eseri 300 ETH’ye satın alındı

Refik Anadol’un OpenSea’daki NFT eseri 300 ETH’ye satın alındı

Paylaş
Uzman Coin: Refik Anadol’un OpenSea’daki NFT eseri 300 ETH’ye satın alındı

Dünyaca tanınan medya sanatçısı Refik Anadol’un NFT pazar yeri OpenSea’deki eseri 300 ETH’ye alıcı buldu. “Machine Hallucinations – Nature Dreams : AI Data Sculpture 2021 1/1” adlı eser, 2018-2021 yılları arasında Refik Anadol Stüdyosu’nda toplanan, 300 milyondan fazla doğa fotoğrafıyla oluşturuldu.

Mevcut fiyatla yaklaşık 1.2 milyon dolara satılan eseri, “mabu” isimli bir kullanıcı aldı ve ardından yaptığı açıklamada “Bu bir rüyanın gerçekleşmesi.” dedi.

Bu arada eser, OpenSea üzerinde 30 binden fazla görüntülenme elde etti. Bu da esere olan ilgiyi açık bir şekilde gösteriyor.

Refik Anadol’un eseri, profilindeki 400’den fazla NFT ile çok aktif olduğu görülen koleksiyonerin şimdiye kadarki en pahalı işlemi oldu. Koleksiyoner, daha önce de 55 ve 49 ETH’ye CryptoPunks serisinden iki NFT satın aldı.

Kripto dünyasında önde gelen bir sanatçı olan Anadol, NFT tabanlı ilk eserlerini bundan bir yıl önce yayınlamaya başlamıştı. Anadol’un ilk NFT çalışması popüler NFT pazar yeri Nifty Gateway’de yer aldı. Son başarısının ardından Anadol’a bir tebrik de Nifty Gateway’den geldi.

Son olarak Anadol, geçtiğimiz haftalarda Uzmancoin’e NFT dünyasında yer almaya nasıl karar verdiğini ve bu alanda unutamadığı anları paylaştığı özel bir röportaj verdi. İzlemek için:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap